Jakub Jakowicz i Łukasz Chrzęszczyk wystąpią w czwartek (6.10) o godz. 18:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie w ramach projektu Z klasyką przez Polskę. Działanie realizowane jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Założeniem inicjatywy jest prezentacja zjawisk artystycznych na najwyższym poziomie w domach kultury, remizach, szkołach, dworkach, pałacykach i kościołach na terenie całego kraju. Dzięki tym działaniom muzyka klasyczna może dotrzeć do publiczności i dać jej okazję zapoznać się ze wspaniałym repertuarem i poznać wybitnych wykonawców. W ramach projektu na scenach pojawiają się artyści występujący w najważniejszych polskich i europejskich salach koncertowych. Teraz zobaczyć ich można w kameralnej odsłonie poza większymi miastami i w niekonwencjonalnej scenerii.

W Lubaczowie wystąpią Jakub Jakowicz – polski skrzypek, określany mianem wirtuoza skrzypiec i Łukasz Chrzęszczyk – pianista, solista i kameralista. Z okazji Roku Romantyzmu Polskiego publiczności przybliżą twórczość Ludwiga van Beethovena, Henryka Wieniawskiego i Karola Szymanowskiego.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here