W Rudzie Różanieckiej umieszczono 13 tablic z nazwami ulic i krótkim opisem pochodzenia przyjętego nazewnictwa. Symboliczne odsłonięcie odbyło się w środę (21.09). Wzięli w nim udział uczniowie z klasy VIII Szkoły Podstawowej.

I tak w Rudzie Różanieckiej pojawiła się m.in. Zakościelna, Zarzeka, Zabródek, Zadymarka, Zagóra, Jezioro, Zaniwa, Zaruda, Wola, Zabrogi i Podlas.

– Zrealizowana inicjatywa z pewnością wpłynie na wzrost świadomości historycznej lokalnej społeczności i uatrakcyjni turystycznie miejscowość – tłumaczą pomysłodawcy – grupa nieformalna Rudnianie, w skład której wchodzą: radna powiatowa Dorota Wróbel, radny gminny Mariusz Franus, wicedyrektor miejscowej szkoły Anna Mazur oraz nauczycielka geografii Bożena Kasperska.

Działania zrealizowane zostały dzięki inicjatywie lokalnej pt. „Oznakowanie ulic Rudy Różanieckiej nazwami zwyczajowo przyjętymi wraz z historycznym opisem”. Zadanie uzyskało dofinansowanie w kwocie 9 955 zł z konkursu grantowego realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów „Euroregion Roztocze” w ramach zadania publicznego „Obywatelskie Roztocze”, działania w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza. Całkowita wartość podjętych działań wynosiła 11 630,20 zł.

Galeria zdjęć, fot. ZS w Rudzie Różanieckiej.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here