W sobotę (24.09) w Narolu uczczona zostanie rocznica powstania kompanii Narol. Uroczystości religijno-patriotyczne odbędą się na Rynku pod hasłem „Dumni z historii”.

Obchody rozpoczną się o godz. 12:00 polową mszą świętą w intencji Ojczyzny. Po modlitwie nastąpią uroczystości patriotyczne z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu oraz Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa. W programie znalazły się m.in. podniesienie Flagi Państwowej na maszt, okolicznościowe przemówienia, wręczenie awansu pośmiertnego i odznaczeń. Ponadto odsłonięty zostanie mural i tablica informacyjna poświęcona kompanii Narol. Odbędzie się Apel Pamięci, salwa honorowa i wybrzmi sygnał „Śpij kolego”. Następnie nastąpi odprowadzenie wojskowej asysty honorowej, a zespół wokalny „Hubal” wystąpi z koncertem patriotycznym. Uczestnicy będą mogli także skorzystać z partyzanckiego poczęstunku. Ponadto każdy, kto będzie chciał zasięgnąć informacji o służbach mundurowych i jednostkach strzeleckich lub do nich dołączyć, będzie miał do tego niebywałą okazję, bo pojawią się ich namioty promocyjne i rekrutacyjne.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa historyczna pt. „Wojskowa Służba Kobiet ZWZ-AK na terenie działania kompanii Narol”.

Na uroczystość zapraszają Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia” w Brzezinach, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, ŚZŻAK Okręg Podkarpacki, Koło Lubaczów 14. Dywizjon Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu, Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Narolu, Miasto i Gmina Narol, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna, Gminny Ośrodek Kultury w Narolu.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

  1. To nie bylo układanie sie a proba zakonczenia bezsensownego konfliktu, tak aby walczyc przeciwko wspolnemu wrogowi- ruskim. Po przepedzeniu szkopow. Aby ludność cywilna nie cierpiala. Nie wtszlo bo tamci byli zapieklency. Natomiast kwestia ze „tylko orientacja europejska moze uratować Polske” wypowiedzial nie kto inny jak Joseph Goebbels. Tak samo jak Akcja Burza. Polacy zrobili swoje a kacapy pozniej swoje. Zresztą Anglosasi tez nam podziekowali brakiem zaproszenia na defilade zwyciestwa,gdzie np gen.Maczek musial pozniej dorabiac jako barman. Zawsze bylismy dymani i tak juz będzie. Po Wiktorii wiedeńskiej cesarz Austrii tez oczywiście mial w dupie aby zejsc z konia i podziekowac Sobieskiemu. Coz…byl czas przywyknac przecie. Ale skoro sobie na to pozwalamy…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here