Stacjonarne czy też internetowe sklepy z antykami wydają się wielu osobom mało atrakcyjne. Stare zegary czy żyrandole o ile faktycznie bardzo wartościowe, niekoniecznie mogą się każdemu podobać. Tego typu sklepy są niemałą gratką dla miłośników architektury i kolekcjonerów, aczkolwiek mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że antyczne dodatki doskonale wpisują się w praktycznie każdą stylistykę wnętrza naszych domów. Co konkretnie znajdziemy w sklepach z antykami i jaki sklep warto odwiedzić? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym poradniku!

Co oferują sklepy z antykami?

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych z antykami znajdziemy całe mnóstwo dodatków do domu i mieszkania, o niepowtarzalnym charakterze i zachwycającym wyglądzie. Najczęściej będą to różnego rodzaju lampy i żyrandole, a także świeczniki. Tego typu oświetlenie nie tylko nada specyficznego charakteru wnętrzom, ale również zapewni charakterystyczny klimat. Co ciekawe, bardzo często nawet klasyczne i antyczne żyrandole wyposażone są w powszechnie stosowane gniazda, dzięki czemu można w nich zastosować nowoczesne i energooszczędne żarówki typu LED.

Co jeszcze znajdziemy w sklepach z antykami? Ogromnym zainteresowaniem wśród koneserów cieszą się chociażby antyczne zegary, czy to wiszące, czy to stojące. Do tego warto zobaczyć antyczne lampy naftowe, stoliki, lustra, garderoby, obrazy i inne elementy wystroju. Warto dodać, że większość antycznych przedmiotów jest najczęściej solidnie odrestaurowana lub wystawiona w nienagannym, oryginalnym stanie. Naturalnie im lepiej zachowany jest dany produkt, tym większa będzie jego cena. Niekiedy za stojący, antyczny zegar w dobrym stanie trzeba zapłacić ponad 2 tysiące złotych.

Euroantyki.pl – oryginalne antyki do domu

Do jednych z najpopularniejszych sklepów z antykami zalicza się platforma online euroantyki.pl. Zakupy antyków przez internet są niezwykle wygodne, nie trzeba osobiście odwiedzać sklepu stacjonarnego. Zamówienia dokonuje się wygodnie przez smartfona lub komputer stacjonarny. A wszystko to bez wychodzenia z domu!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here