Trwa „Wrzesień z Łukasiewiczem”. Za nami wernisaż wystawy plenerowej i spotkanie autorskie. A co jeszcze na nas czeka w ramach tego cyklu?

Na początku miesiąca na lubaczowskim Rynku otwarto wystawę plenerową „Ignacy Łukasiewicz. Człowiek, który zmienił świat”, przygotowaną przez Muzeum Podkarpackie w Krośnie. Później w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z autorami książki „Pożegnał świece i rozpędził świat – Ignacy Łukasiewicz” – Piotrem Franaszkiem, Pawłem Gratą i Anną Kozicką-Kołaczkowską, które poprowadził Mateusz Werner.

Teraz organizatorzy Festiwalu Dziedzictwa Kresów zapraszają na spotkanie filmowe ”Łukasiewicz, nafciarz romantyk”. Odbędzie się ono w piątek (23.09) o godz. 18:00 w MDK w Lubaczowie. Film, w którym główną rolę gra Mariusz Bonaszewski, opowiada o życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza. Tego polskiego farmaceutę i przedsiębiorcę przedstawia jako ponadczasowego bohatera, twórcę przemysłu naftowego na terenach ubogiej Galicji. Film obejmuje lata 1848-1870, od momentu rozpoczęcia przez Łukasiewicza we Lwowie pracy farmaceuty, do uruchomienia rafinerii w Chorkówce.

Tydzień później, 30 września organizatorzy zapraszają na spotkanie muzealne połączone z finisażem wystawy „Ignacy Łukasiewicz. Człowiek, który zmienił świat” w Muzeum Kresów w Lubaczowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here