Jeden złoty i dwa brązowe medale przywieźli nasi warcabiści z VIII Mistrzostw Polski Dzieci (kat. do lat 6 i 8). Zawody rozegrano w dniach 16-18 września w Białym Dunajcu.

Na zawodach spośród warcabistów z powiatu lubaczowskiego najlepiej zaprezentowała się Barbara Szutka (MUKS Libero Basznia Dolna), która w kategorii do lat 6 wygrała wszystkie swoje pojedynki i zdobyła tym samym złoty medal. Natomiast jej koleżanka klubowa Marta Jastrzębska w kat. do lat 8 zdobyła brązowy medal, a kolejny taki krążek zdobył Miłosz Ludwik (Unia Horyniec-Zdrój). Także inni zawodnicy reprezentujący kluby z naszego powiatu mieli szanse na medale, ale ostatecznie zajęli czwarte miejsca. Reprezentacja naszego regionu może pochwalić się także wyjątkowo młodym składem. Wśród dziewcząt rywalizujących na zawodach najmłodszą była 4-letnia Anna Bułas z Unii Horyniec-zdrój, a wśród chłopców Jan Kuszaj (Czarni Oleszyce), który dopiero pod koniec listopada skończy 4 lata.