Jesteś deweloperem, włodarzem regionu, dyrektorem placówki oświatowej lub prezesem spółdzielni mieszkaniowej? Pamiętaj, w czasie dokonywania inwestycji nie zapominaj o najmłodszych. Dzieci są najważniejsze, więc warto zadbać, by miały one szczęśliwe i radosne dzieciństwo. Takie będzie, gdy w ich otoczeniu pojawi się wyjątkowy, nowoczesny i bezpieczny plac zabaw.

Powstające place zabaw zawsze zdobywają uznanie mieszkańców. Przynoszą radość najmłodszym, ale także rodzicom, którzy widzą, że ich pociechy są rozradowane i bezgranicznie oddają się wyśmienitej zabawie. Przy projektowaniu takiego miejsca dla dzieci, trzeba wziąć pod uwagę różnorodność elementów, by maluchy zbyt szybko nie znudziły się, a z ich twarzy nie znikał uśmiech. Warto by pojawiły się zjeżdżalnie, huśtawki, bujaki sprężynowe, karuzele, piaskownice, domki, urządzenia sprawnościowe i edukacyjne. Szeroka gama instalacji zabawowych pozytywnie wpłynie nie tylko na harce, ale także na właściwy rozwój, zdolności ruchowe, motoryczne i zmysły. Jak da się zauważyć, czas spędzony z dzieckiem na placu zabaw przyczyniać się może do wszechstronnego rozwoju najmłodszych.

Projektując place zabaw bardzo ważne jest także, by pamiętać o aspektach bezpieczeństwa. Instalacje powinny zawierać wszelkie certyfikaty i atesty oraz spełniać wymagania polskich norm i przepisów budowlanych. Swoją uwagę zwrócić warto również na nawierzchnię. Najlepiej, by podłoga była antypoślizgowa i gumowa, bo ta absorbująca uderzenie zapobiega poważnym urazom. Ponadto poszczególne elementy wyposażone powinny być w wygodne poręcze, a stopnie zamocowane na odpowiednich wysokościach. Nie bez znaczenia powinien być również fakt, że urządzenia przyjaźniejsze dla dzieci i ekologiczne w mniejszym stopniu narażają dziecko na niebezpieczeństwo wystąpienia poważnego urazu czy złamania.

Takie gruntowne wykonanie placu zabaw zapewnia firma Playtime specjalizująca się w kompleksowej obsłudze inwestycji związanych z projektowaniem, budową, konserwacją oraz przeglądami placów zabaw jak i obiektów typu siłownie zewnętrzne. W swojej ofercie ma ona tysiące urządzeń i elementów. Ponadto gwarantuje najwyższą jakość obsługi. Ich liczne realizacje spełniają potrzeby nie tylko inwestorów, ale przede wszystkim najmłodszych i ich rodziców. Specjaliści zatrudnieni w firmie zawsze z dużą uwagą skupiają się na sugestiach swoich klientów. Najkrócej rzecz ujmując – dzieci uwielbiają ich place zabaw.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here