Z uwagi na to, że we wrześniu rusza ogólnopolska akcja sprzątania świata, Gmina Lubaczów ogłosiła trzy konkursy EKO. Wygrać można cenne nagrody i upominki.

Pierwszy konkurs „Na tropie odpadów” skierowany jest do sołectw, grup przyjaciół, rodzin, organizacji społecznych i osób indywidualnych. Polega on na porządkowaniu najbliższej okolicy – lasów, terenów zielonych czy przestrzeni publicznej. Chcąc wziąć w nim udział należy do organizatorów przesłać zdjęcia ukazujące sprzątany obszar. Ważne by fotografie przedstawiały stan przed podjęciem działań, w ich trakcie i po.

Drugi konkurs adresowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z Gminy Lubaczów. Polega on na napisaniu pracy pisemnej. Uczestnicy muszą wskazać w niej jak rozumieją i co dla nich znaczy hasło tegorocznej akcji sprzątania świata: „Wszystkie śmieci są nasze!”.

Natomiast trzeci konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Lubaczów. Polega on na przedstawieniu pomysłu wdrożenia wśród lokalnej społeczności zasady 3R – Reduce (redukuj), Reuse (używaj ponownie), Recycle (utylizuj), która promuje zdrowy dla środowiska styl życia, konsumpcji dóbr i traktowania odpadów.

Prace zgłoszeniowe do konkursów należy przesłać drogą e-mailową na adres m.gatarz@gminalubaczow.pl lub za pomocą przenośnego elektronicznego nośnika pamięci. Dostarczyć je można także w wersji papierowej do Urzędu Gminy Lubaczów najpóźniej do 23 września. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 16 632 26 84 wew. 19.

Organizatorzy, korzystając z okazji, przypominają, że w sieci internetowej pod adresem: https://mapa.gminalubaczow.pl umieszczona została mapa, na której zaznaczać można dzikie wysypiska śmieci oraz umieścić dodatkowe informacje, które ułatwią ich lokalizację.

– Jeżeli zaobserwują Państwo występowanie dzikich wysypisk, których nie są w stanie samodzielnie uporządkować, prosimy o zgłoszenie tego faktu za pomocą serwisu mapowego. Pamiętajmy, że nasze działania są przejawem wspólnej odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze. Pokażmy, że potrafimy dbać o przestrzeń, która nas otacza – mówią organizatorzy.

PZ, elubaczow.com

1 komentarz

  1. Fajny tekst słyszałem dzisiaj. Temat byl o tym pogrzebie królowej Elżbiety i taki gosc mowi- ty,ja jestem ciekaw gdzie oni stype dla tych wszystkich oficjeli zrobia? Tylu krolow,prezydentow,premierow itd. a ten drugi koles- no jak to gdzie? W Kresowej Osadzie 😉

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here