Wczoraj (15.09) na rynku wydawniczym swoją premierę miała książka „Brudna Ameryka” autorki z Lubaczowa – Doroty Krzowskiej-Ważnej.

„Brudna Ameryka” to intrygujący portret zbiorowy amerykańskiej Polonii zarysowany na 264 stronach. Książka stanowi także opis panującego w USA kultu pracy. Publikacja wydana przez Novae Res, otwiera przed nami wielkie domy z pięknymi pokojami i designerskimi meblami, urządzonymi z przepychem sypialniami i łazienkami. Jednak w tym świecie pełnym luksusu jest brudno. Te okazałe pomieszczenia toną w śmieciach. Kto to wszystko posprząta? Główna bohaterka książki, która przyjeżdża na wakacje do USA i pracuje w firmie sprzątającej.

Przedstawione w „Brudnej Ameryce” opowieści o wizytach w kolejnych posiadłościach szokują, fascynują i rozbawiają. Czytając książkę dowiecie się m.in. co robi chicagowski policjant po powrocie ze służby do domu, co można znaleźć w mieszkaniu naczelniczki więzienia i jak wygląda dzień „trudnej” nastolatki.

Pomysł na napisanie fabularyzowanych reportaży o zawodzie sprzątaczki zrodził się z doświadczeń, jakie Dorota Krzowska-Ważna – absolwentka UMCS w Lublinie, nauczycielka języka polskiego w szkole średniej, zgromadziła w czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych. Jej pasje to rozmowy z ludźmi i czytanie książek. „Brudna Ameryka” to nie jedyna pozycja, jaką autorka ma na swoim koncie. W 2013 roku napisała książkę dla dzieci „Mój przyjaciel Jerzyk”. Lektura przedstawia mało znane dzieciom gatunki ptaków. Opowiada o losach ptasich bohaterów, łudząco podobnych do ludzkich problemów.

Książkę „Brudna Ameryka” kupicie m.in. w księgarni internetowej wydawnictwa Novae Res, obecnie w promocyjnej cenie 22 zł.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here