Masz w domu makulaturę, plastikowe butelki, elektrośmieci lub zużyte baterie? Przynieś je w piątek (16.09) na EKOfestiwal. W zamian otrzymasz sadzonkę drzewka leśnego. Ale to nie wszystko, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Co jeszcze będzie czekać na uczestników wydarzenia w Lubaczowie?

Od kilku lat Starostwo Powiatowe organizuje EKOfestiwal, w ramach którego za surowce można otrzymać drzewko. Akcja (wcześniej organizowana także jako Piknik Ekologiczny) od samego początku cieszyła się sporym zainteresowaniem, więc organizatorzy co roku rozszerzają jej ofertę. W czasie tegorocznej edycji, która ruszy już o godz. 9:00 na placu przy Starostwie, uczestniczyć będziemy mogli w licznych warsztatach, konkursach, zabawach animacyjnych i gawędach. Pojawią się wystawcy i będzie można skosztować leśnych przysmaków. Ponadto wystawiony zostanie spektakl „Ekonolulu”. Dodatkowo w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego wygłoszone zostaną prelekcje. Szczegółowy program umieszczony został na plakacie.

W tym roku organizatorzy zaskoczyli nas dodatkowo spotkaniem z Dorotą Gardias, znaną fotomodelką, dziennikarką i prezenterką pogody kanałów Grupy TVN, która przeprowadzi konkurs „Moda z recyklingu”.

Wszystkie działania prowadzone są, by podnieść świadomość ekologiczną najmłodszych mieszkańców powiatu lubaczowskiego oraz osób dorosłych. Celem wydarzenia jest także promocja edukacji ekologicznej wśród uczestników,.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here