Rawa Ruska będzie tematem kolejnej prelekcji Tomasz Kuby Kozłowskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Znawca Kresów będzie gościem placówki w piątek 16 września.

Tomasz Kuba Kozłowski jest pracownikiem Domu Spotkań z Historią w Warszawie i koordynatorem programu „Warszawska Inicjatywa Kresowa”, którego celem jest  wszechstronna popularyzacja wiedzy o historycznym i kulturowym dziedzictwie Ziem Wschodnich I i II Rzeczypospolitej. Prelegent jest także autorem szeregu publikacji dotyczących migracji i uchodźców, historii harcerstwa, dziedzictwa Kresów. Znawca Kresów bardzo często występuje w naszej okolicy, od lat aktywnie uczestniczy w Festiwalu Dziedzictwa Kresów.

Tym razem Tomasz Kuba Kozłowski wystąpi w MBP w Lubaczowie w piątek (16 września) o godz. 17:30 z prelekcją pt. „Polska, żydowska i francuska Rawa Ruska”. Na wydarzenia zaprasza Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here