Fot. Dom Dziennego Pobytu Seniorów w Cieszanowie.

Policjanci z Lubaczowa i Rzeszowa realizując projekt „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności” spotkali się z seniorami w Cieszanowie. Funkcjonariusze przestrzegali słuchaczy, jak nie stać się ofiarą oszustów.

W tym tygodniu, w Domu Dziennego Pobytu w Cieszanowie i w Dziennym Domu „Senior +” w Chotylubiu, z seniorami spotkali się mł. asp. Anna Hanus-Witko – policjantka wydziału prewencji i ruchu drogowego oraz funkcjonariusz wydziału kryminalnego zajmujący się problematyką oszustw w lubaczowskiej komendzie, wspólnie z st. asp. Jerzym Ossolińskim z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Podczas spotkań prelegenci przestrzegali słuchaczy, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka”, „pracownika banku” czy „na policjanta”. Przypomnieli również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, szczególnie w sytuacjach, kiedy w rozmowie telefonicznej, ktoś podaje się za bliską nam osobę, krewnego, członka rodziny i wykorzystuje nasze zaufanie, stosując presję czasu, prosi o natychmiastową pomoc finansową.

Niewątpliwie spotkania były dla seniorów bardzo ciekawe i przydatne. Mogli się dowiedzieć, jak reagować w przypadku próby oszustwa, a także gdzie szukać pomocy w takiej sytuacji. Każdy uczestnik otrzymał przygotowane w ramach projektu gadżety, zawierające pomocne numery telefonów oraz broszury i ulotki informacyjne – podsumowuje w komunikacie prasowym KPP w Lubaczowie.

„Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”- to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W projekcie biorą udział funkcjonariusze z komend wojewódzkich w Rzeszowie, Białymstoku, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim oraz Olsztynie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. Polacy katolicy dają się nabierać ,,na policjanta” bo mają to we krwi po czasach komunistycznych. Korupcję i szemrane załatwianie maja już w genach. Za pieniądze i z Jezusem na ustach zrobią wszystko co podłe. Nie nauczą się już być uczciwym obywatelem Polski.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here