Gmina Wielkie Oczy uruchomiła system SMS, za pomocą którego swoim mieszkańcom będzie przekazywać istotne dla nich informacje. Usługa jest całkowicie darmowa, a sam proces rejestracji jest bardzo prosty.

O tym, jakie informacje będą wysyłane do danego mieszkańca zadecyduje on sam. W czasie rejestracji to on wskazuje zakres, który go interesuje i z którego chce otrzymywać powiadomienia. Informacje podzielone są na kategorie: wydarzenia kulturalne i sportowe (festyny, imprezy sportowe, koncerty i inne), sytuacje kryzysowe w Gminie zagrażające zdrowiu i życiu, gospodarka komunalna (np. zbiórka odpadów wielkogabarytowych, przerwy w dostawie wody), gospodarka leśna (np. sprzedaż drewna), gospodarka nieruchomościami (np. sprzedaż działek gminnych, przetargi na dzierżawę działek gminnych), dofinansowania na inwestycje dla mieszkańców, zebrania sołeckie, świadczenia z Pomocy Społecznej, zbliżające się terminy płatności podatków i opłat (dot. osób fizycznych i osób prawnych).

Proces rejestracji nie jest skomplikowany. Wystarczy wejść na stronę internetową sms.wielkieoczy.info.pl. Tam znajduje się formularz, który będzie trzeba wypełnić. Podać należy swój numer telefonu, wybrać opcję „Zapisz się”, a następnie zakres spraw, sołectwo i zaakceptować regulamin.

Przypominamy, że podobna usługa działa z powodzeniem od wielu lat w Lubaczowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here