W minioną niedzielę (04.09) Gminne Święto Plonów odbyło się także w Niemstowie. Mieszkańcy gminy Cieszanów i ich goście dziękowali za tegoroczne plony i wspólnie się bawili.

Tegoroczne Dożynki Gminy Cieszanów rozpoczęły się na placu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niemstowie. To właśnie tutaj zebrały się barwne korowody, które prowadzone przez Orkiestrę Dętą z Obszy, wyruszyły do kościoła parafialnego pw. Narodzenia NMP. W świątyni odprawiona została msza święta dożynkowa, której przewodniczył ks. dr Stanisław Solilak – dziekan dekanatu Cieszanów. Po Eucharystii, korowody przemaszerowały na plac dożynkowy. Tam rozpoczęły się oficjalne uroczystości. Najpierw można było podziwiać występy artystyczne dzieci i rodziców miejscowej szkoły oraz lokalnych gospodyń, a następnie dokonano przekazania chleba przez dożynkowych starostów na ręce burmistrza Zdzisława Zadwornego. Włodarz gminy podziękował wszystkim za trud włożony w organizację przedsięwzięcia, a także podziękował rolnikom za obecność i trud pracy włożony w tegoroczne zbiory. Po podziękowaniach dla darczyńców, głos przekazano zaproszonym gościom – odczytano listy parlamentarzystów – Teresy Pamuły i Mieczysława Kasprzaka, a głos zabrała także wicestarosta powiatu lubaczowskiego Barbara Broź.

Po oficjalnych przemówieniach otwarta została strefa zabaw dla dzieci, strefa Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie można było spróbować smacznych i swojskich dań oraz strefa handlowa. W tym samym czasie prace rozpoczęła komisja oceniająca najpiękniejszy korowód, a także najsmaczniejsze danie KGW. W skład komisji weszli pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Lubaczowa oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach. Nagroda za najpiękniejszy korowód trafiła do Sołectwa Dąbrówka, a wśród gospodyń nagrodzone zostały: MKG Cieszanów (I miejsce), KGW Chotylub (II miejsce), KGW Nowy Lubliniec (III miejsce).

W trakcie dożynek nie mogło zabraknąć występów artystycznych – na scenie wystąpiły zespoły: Niezapominajki z Cieszanowa, Cztery Pory Roku z Oleszyc, Stokrotki z Cewkowa, Kapela Nad Brusienką oraz Kapela Braciaki. Część artystyczną zamknął wspaniały występ przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Niemstowa oraz zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tak dużego przedsięwzięcia, jakim było Gminne Święto Plonów. Szczególne podziękowania należą się Kołu Gospodyń Wiejskich w Niemstowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemstowie, a także mieszkańcom Niemstowa, w szczególności młodzieży – podsumowują organizatorzy wydarzenia.

Święto Plonów Gminy Cieszanów zostało organizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów, Parafię pw. Narodzenia NMP w Niemstowie, Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niemstowie oraz Sołectwo Niemstów.

Galeria zdjęć, fot. CKiS w Cieszanowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here