Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie może pochwalić się tytułem „EKO-SZKOŁA 2022”. Jego uzyskanie potwierdza, że w placówce pamięta się o ekologii i ochronie środowiska.

„EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia. Do projektu postanowiło przystąpić Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie, a w placówce projektem kierowała Kinga Stopyra.

W ramach działań w „ogólniaku” nauczyciele wraz z uczniami przygotowali szereg wydarzeń. Wśród nich była akcja ekologiczna, impreza szkolna o tematyce ekologicznej, szkolny konkurs z zakresu ekologii i ochrony środowisk oraz lekcje i warsztaty terenowe. W szkole powstała także specjalna gazetka, komiks i wystawa informacyjna. Efektem projektu jest także trzy strony e-booka, które zwiększą wiedzę uczniów z zakresu „Niebezpieczeństwa i zagrożenia dla przyrody w XXI wieku”.

elubaczow.com, hp


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here