Małgorzata Kubiszyn przywiozła trzy srebrne medale z Mistrzostwa Świata Nordic Walking 2022, które obyły się się w miniony weekend w Szklarskiej Porębie. Zawody rozegrano pod patronatem INWA Nordic Walking oraz Polskiego Zrzeszenia Nordic Walking.

W ciągu dwóch dni Małgorzata Kubiszyn, reprezentująca naszą kadrę narodową, startowała w trzech konkurencjach. Rywalizację rozpoczęła od dystansu 10 km, meldując się na mecie jako druga wśród kobiet w kategorii open i zarazem druga w kat. -39 lat. Kilka godzin później stanęła także na starcie dystansu 5 km. Tutaj również wywalczyła srebrny medal. To jednak nie wszystko, bo popularna „Gośka” reprezentowała także nasz kraj w sztafecie mieszanej, z którą wywalczyła trzeci srebrny medal.

Mistrzostwa Świata Nordic Walking w Szklarskiej Porębie przechodzą do historii. Były dla mnie bardzo trudne ze względu na bardzo wymagająca trasę, gdyż musieliśmy pokonać przewyższenie ok 200 metrów. Dla mnie to nie lada wyczyn, ponieważ na co dzień trenuję po płaskim terenie. (…) Jestem bardzo zadowolona z moich osiągnięć i wyniku. Dziękuję wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki i wierzyli we mnie, że dam radę – podsumowuje Małgorzta Kubiszyn.

Podczas Mistrzostw Świata Małgorzata Kubiszyn z Wólki Krowickiej w gminie Lubaczów, trenująca na co dzień w Klubie Nordic Walking Spring Horyniec-Zdrój, na podium stawała trzykrotnie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here