Dyskusyjny Klub Książki, działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie, podsumowuje swoją aktywność w ramach projektu „Czytam, więc jestem”. Jednym z jego efektów jest film promujący czytelnictwo.

Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie tworzą kobiety, które łączy wspólna pasja czytania. Z miłości do książek i literatury zrodził się pomysł na projekt „Czytam, więc jestem”. W jego ramach Klub DKK zorganizował m.in. akcję „Księgozbiór”- inicjatywę, polegając na propagowaniu czytania w przestrzeni publicznej, która odbyła się w Czytelni pod chmurką. Kolejnym wydarzeniem był wieczór poezji, którego gościem specjalnym był Jarosław Szczęsny- Binkowski – poeta związany z Lubaczowem.

Jednym z działań w ramach projektu jest także poniższy film, w którym członkinie DKK opowiadają czym dla nich czytanie i jaką rolę odgrywa w ich życiu.

Projekt DKK zostanie zakończony wyjazdem integracyjnym Klubowiczów do Lublina i Izbicy.

Inicjatywa pod nazwą „Czytam, więc jestem” realizowana jest w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON – Rozwój i Innowacja”.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here