Mieszkańcy Narola, a dokładnie okręgu nr 3, ponownie wybierać będą swojego przedstawiciela w Radzie Miejskiej. Głosowanie odbędzie się 6 listopada.

Wybory uzupełniające ogłoszone zostały w związku z rezygnacją pełnienia funkcji radnego przez Grzegorza Patałucha. Swoją decyzję tłumaczy on ciągnącym się postępowaniem wyjaśniającym wszczętym na skutek złożonego donosu do Wojewody Podkarpackiej. Insynuowano w nim m.in. to, że łączy on funkcję radnego i pracą w domu kultury.

– W czerwcu 2021 na zwolnienie przeszła dyrektor domu kultury, a ja przejąłem część obowiązków. Zważywszy na pełnienie funkcji radnego nie mogłem łączyć jej z pełnieniem obowiązków zastępcy – i tak też było – byłem instruktorem domu kultury z wynagrodzeniem 1805 zł za ¾ etatu. Zatem jak widać moje apanaże finansowe po wprowadzeniu nowego ładu finansowego nie były imponujące i nadmienię, że były i są nadal takiej wysokości – tłumaczy Grzegorz Patałuch.

Jednocześnie przypomina, że jest radnym od 2002 roku, czyli już piątą kadencję. Do tej pory uczestniczył w tworzeniu i realizacji wielu inwestycji oraz projektów związanych z infrastrukturą. Przyczynił się m.in. do rewitalizacji centrum Narola, a także budowy szkoły podstawowej w Łukawicy, targowiska miejskiego, kanalizacji i oczyszczalni ścieków, remizy strażackiej w Narolu, infrastruktury sportowej przy szkołach w Narolu, Łukawicy i Rudzie Różanieckiej. Angażował się w remont cerkwi na Krupcu i utworzenie tam Centrum Koncertowo-Wystawienniczego. Ponadto za jego kadencji oblicze na lepsze zmieniło wiele dróg i chodników w obrębie jego okręgów wyborczych.

– Najpierw jako tzw. społecznik, czy wolontariusz, a później – od września 2019 jako pracownik Gminnego Ośrodka Kultury uczestniczyłem przy organizacji wszystkich większych wydarzeń kulturalnych w naszej gminie: Finały WOŚP, Jarmark Galicyjski, Narolskie Spotkania, Narol Arte, później Arts of Narol, Narolska Jesień z Bluesem, Zaduszki Jazzowe i wiele innych. Poświęcam swój czas w dni powszednie i wolne od pracy kosztem mojej rodziny. Od ówczesnych włodarzy – burmistrza, czy przewodniczących Rady – zawsze otrzymywałem wsparcie i czułem z ich strony szacunek za to, co robię. Sytuacja zmieniła się po ostatnich wyborach, na moją osobę zaczęły wpływać szkalujące donosy, próbowano wymusić zwolnienie mnie z pracy w domu kultury oraz szkole – mówi Grzegorz Patałuch.

Postępowanie wyjaśniające w jego sprawie trwa od lutego 2022 r.

– Sytuacja ta jest dla mnie upokarzająca i wysoce krzywdząca biorąc pod uwagę ile poświęciłem swojego czasu i pracy na rzecz gminy, w szczególności na rzecz kultury w naszej gminie. Szczególnie bolesne jest dla mnie to, że znam dobrze osobę, która napisała ten anonim – napisał na swoim profilu na facebooku Grzegorz Patałuch.

Nie zamierza się on jednak poddawać i wciąż będzie walczył o swoje dobre imię.

– Pragnę poddać się ponownej weryfikacji w wyborach uzupełniających, aby nie dać satysfakcji tym, którzy doprowadzili do takiej sytuacji – obiecuje Grzegorz Patałuch.

Obecnie w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Przemyślu przyjmowane są zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów. Komitety wyborcze swoich pretendentów mogą zgłaszać do 12 września.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here