W Lubaczowie odbyły się podkarpackie eliminacje do II Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej. W czwartek, 1 września, w Miejskim Domu Kultury do przesłuchań finałowych zakwalifikowano 8 osób.

Do konkursu stanęło 26 wykonawców z Podkarpacia. Zaprezentowali oni wybrane przez siebie utwory. Występy oceniało jury w składzie: Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska – Przewodnicząca, Dyrektor Artystyczna Festiwalu, Monika Jezuit – Dyrektor Zespołu Tanecznego Fantazja z Lubaczowa oraz Wojciech Bardowski – Dyrektor i pomysłodawca Festiwalu. Wyłonili oni zwycięzców, którzy otrzymali nominacje do przesłuchań finałowych. Odbędą się one 16 września w Pruszkowie na Mazowszu.

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł oraz upominki rzeczowe otrzymał Dawid Wojnarowicz z Jasła. Drugie miejsce zajęła Gabriela Tomaka z miejscowości Trzebowiska, której wręczono 800 zł oraz nagrody rzeczowe. Z kolei trzecie miejsce, 500 zł i także upominki rzeczowe dostała Aleksandra Wajda z Przeworska.

Przypominamy, że zwycięzca Grand Prix Wielkiego Finału otrzyma 10 000 zł, laureat drugiego miejsca – 5000 zł, a trzeciego – 3000 zł. Ponadto rozdane zostaną dwie nagrody specjalne po 2000 zł oraz dwie po 1000 zł.

Galeria zdjęć, fot. MDK w Lubaczowie.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here