Warto chronić i dbać o swoją skórę. Zachęca do tego szczególnie Centrum Medyczne Kormed w Lubaczowie, które we współpracy z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie prowadzi Program „WyRas-Wykryj Raka Skóry”.

Swoją skórę powinniśmy obserwować regularnie. Przed różnymi jej chorobami uchronić nas może zakrywanie się przed promieniami słonecznymi. Jednak zwracać uwagę trzeba także na te miejsca, które na co dzień nie są wyeksponowane na Słońce. Zaniepokoić nas powinny wszelkiego rodzaju znamiona. Wczesne wykrycie choroby, nawet raka skóry – czerniaka – daje 100% szansę na wyleczenie. Ważna jest więc profilaktyka i edukacja w tym zakresie.

W związku z tym Centrum Medyczne Kormed w Lubaczowie, działające przy ul. Tadeusza Kościuszki 141/7, rozpoczęło współpracę z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Ośrodki rozszerzając swoją ofertę realizują projekt „WyRas-Wykryj Raka skóry”. W jego ramach dla osób aktywnych zawodowo prowadzą edukację i badania przesiewowe. Wykonywane są one osobom w wieku 50-64 lat. Ponadto osoby w wieku 15-49 lat będą mogły otrzymać wsparcie w przypadku jasnych zaleceń lekarza związanych z występowaniem czynników ryzyka lub występowania niepokojących zmian. Z oferty skorzystać mogą również osoby powyżej 65. roku życia pod warunkiem, że nadal są aktywne zawodowo.

Program realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój-2014-2020.

Materiał partnera


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here