Jak dbać o cerę jesienią?

0

Jesień dla niektórych może być trudnym okresem, dla innych – chwilą wytchnienia. Nie da się jednak ukryć, iż jest to czas, w którym nareszcie możesz zająć się prawidłową pielęgnacją. Jak dbać o cerę, gdy pierwsze liście zaczną spadać z drzew?

Zacznij od złuszczania 

Twoja skóra po lecie może potrzebować prawdziwego ratunku. Słońce, wiatr, opalanie się i przeznaskórkowa utrata wody – z tym wszystkim borykał się naskórek i skóra właściwa, które zwykle nie przepadają za tak inwazyjnym traktowaniem. Dlatego właśnie po okresie lata wygląda na słabą, suchą, łuszczącą się. Musisz jej pomóc! A pierwszym krokiem do uzyskania idealnej skóry jest właśnie złuszczanie. Skorzystaj z kosmetyków enzymatycznych lub peelingów z kwasami. Możesz używać również tych z drobinkami, choć pamiętaj, że mogą one podrażniać skórę.  

Nawilżaj na całego!  

Nawilżenie to niezwykle istotny element pielęgnacji niezależnie od pory roku. Jednak po skrajnych porach roku, takich jak lato i zima, jest ono jeszcze ważniejsze. Pamiętaj, że latem Twoja skóra dostała mocno w kość – chociażby przez opalanie się. Teraz z kolei temperatura obniżyła się, a to też nie jest proste dla naskórka. Dlatego działaj! Używaj kremów nawilżających dopasowanych do potrzeb swojej skóry. Postaw na te kosmetyki, które zawierają w swoim składzie ceramidy. Chronią one przed przeznaskórkową utratą wody, co zmniejsza ryzyko wysuszenia skóry przez cały dzień. W tym okresie to naprawdę bardzo istotne. 

Regeneracja to podstawa 

Ze względu na to, iż jesienią skóra nie jest narażona na wiele nieprzyjemności, możesz poświęcić sporo czasu na to, by odpowiednio zregenerować ją po lecie i przygotować na przyjście zimy. Co to oznacza? Korzystaj z gęstych kremów, które odbudują skórę, sięgaj po retinol, który poprawia elastyczność skóry i wygładza zmarszczki, a także wybieraj wszelkie maseczki i sera z witaminą E, która jest silnym antyoksydantem. To powinno wspomóc naskórek i sprawić, że będzie on pięknie zregenerowany.

Jesień to nie tylko czas porządków w szafie, ale również moment na to, by zadbać o swoją skórę. A to tylko z odpowiednimi kosmetykami! Porady na temat pielęgnacji na każdą porę roku, znajdziesz na https://eveline.pl/


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here