Rolnicy z Wielkich Oczu i ze Starego Dzikowa dziękować będą w niedzielę (21.08) za tegoroczne plony. W tych gminach odbędą się Dożynki.

Gminno-Parafialne Święto Plonów w Wielkich Oczach zapoczątkowane zostanie mszą świętą w sanktuarium. Liturgia, która rozpocznie się o godz. 15:00 odprawiona zostanie w intencji rolników. Po modlitwie korowód przejdzie na plac dożynkowy w Skolinie, gdzie odbędą się okolicznościowe przemówienia i ruszy ceremoniał dożynkowy. O godz. 17:00 na scenę wkroczą zespoły muzyczne i kapele, a o godz. 18:00 poznamy zwycięzców konkursów na najpiękniejszy wieniec i najsmaczniejszą potrawę. Święto Plonów zakończy się zabawą taneczną z zespołem Kasimel.

Dożynki w Starym Dzikowie również zapoczątkowane zostaną mszą świętą o godz. 15:00 w Kościele Parafialnym. Występy artystyczne rozpoczną się o godz. 16:30, a o godz. 17:30 organizatorzy zaproszą na Derby Gminy. Do meczu staną „Victoria” Stary Dzików i „Czerwoni” Cewków. Świętowanie zakończy się zabawą taneczną przy zespole TIP-TOP.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here