Mocna muzyka, dobre jedzenie i wyśmienita zabawa – tak można podsumować tegoroczną edycję święta naszego miasta, która odbyła się w miniony weekend (12-14.08) pod hasłem Lubaczowskie Noce Rockowe.

W tym roku, ze względu na wytężoną pracę Biura Promocji i Informacji, związaną z niesieniem pomocy dla uchodźców z Ukrainy, Dni Lubaczowa nie odbyły się tradycyjnie w czerwcu. Przeniesione zostały na sierpień. W programie znalazło się wiele atrakcji, nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych. Już w piątek na płycie Rynku pojawiły się Żarciowozy kuszące smakami całego świata. Wieczorem dla dzieci wyświetlono kino plenerowe. Mali widzowie i nie tylko obejrzeli animację „Praziomek”.

Sobota tradycyjnie poświęcona była zdrowiu. Chętni mogli wykonać sobie badania cukru, ciśnienia oraz słuchu. Na Orliku rozegrano turnieje piłki nożnej, plażowej, tenisa ziemnego i odbyły się Mistrzostwa Miasta w Lekkoatletyce. Po południu na Rynku rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie zagrali Kashmir, Spectrum, Defenders, Studio Piosenki MDK. Pojawiła się również gwiazda wieczoru – zespół Łydka Grubasa grający mieszaninę rocka, rocka alternatywnego i heavy metal. Grupa głównie znana jest z utworu „Rapapara”, ale także „Gender”, „Adelajda”, „ZUS” czy „O-dur C-ból”.

W niedzielę na płycie rynku pojawiły się małe, duże i olbrzymie bańki mydlane. Wyśmienitej zabawie dali się porwać nie tylko najmłodsi, ale także ich rodzice. Ponadto sprawdzić można było poprawność swojej wymowy, bo ruszyły bezpłatne badania logopedyczne. Dni Lubaczowa zakończyły się wspólną zabawą z zespołem 32 Band.

Galeria zdjęć z koncertu Łydki Grubasa, fot. Artur Brzyski.

PZ, elubaczow.com

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here