65 osób przebywało w ciemną noc w magicznych lasach naszego regionu. W nocy, z piątku na sobotę (12/13.08) pod hasłem „In Lumine Lunari” (w wolnym tłumaczeniu – „W świetle księżyca”) spacerowali w ramach Nocnego Rajdu Pieszego Po Roztoczu Wschodnim.

– W ciągu 15 godzin od rozpoczęcia zapisów lista uczestników była pełna. Przerosło to nasze oczekiwania i zarazem bardzo się cieszymy, że organizujemy takie niezwykłe wydarzenie – mówią organizatorzy.

W tegorocznej edycji wziął udział Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis. W czasie podróży przewodnicy Karol Jańczuk i Krystian Kłysewicz opowiadali o nocnym życiu w lesie i gwiazdach.

Uczestnicy w sumie przeszli prawie 23 km – z Horyńca-Zdroju na Dahany. Na mecie czekali na nich panowie – Grzegorz i Robert, który rozpalili ognisko i częstowali wszystkich ciepłą herbatą i plackami od KGW Werchrata. Niestety pogoda nie była łaskawa dla uczestników Rajdu, bo jak sami relacjonują, wschód słońca musieli obejrzeć we własnej wyobraźni.

– Obiecaliśmy deszcz meteorów – był zwykły deszcz, obiecaliśmy księżyc – na chwilkę, niewyraźnie, pojawił się na niebie, obiecaliśmy mgiełki – były, tylko słońce nie dopisało. Dlatego już dzisiaj zapraszamy Was na kolejną edycję za rok, musimy nadrobić zaległości podczas kolejnej edycji – mówią organizatorzy.

Sponsorami wydarzenia byli: LGD Serce Roztocza oraz Nadleśnictwo Lubaczów Lasy Państwowe. Rajd swoim patronatem objęli: Nadleśnictwo Tomaszów Lasy Państwowe, Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu, Nadleśnictwo Narol Lasy Państwowe.

Wydarzenie zostało wpisane jako towarzysząca impreza podczas tegorocznej edycji Horyniec-Zdrój Art Festiwal.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here