Parafia Konkatedralna w Lubaczowie zorganizowała letni wypoczynek dla dzieci z Ukrainy. Uczestnikom kolonii przez 10 dni przygotowano wiele atrakcji i aktywności.

Organizatorzy kolonii, przy wsparciu Caritas Diecezji Zamojsko–Lubaczowskiej oraz Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Baszni Dolnej przygotowali 56 miejsc noclegowych dla dzieci i ich opiekunów z miejscowości Żółkiew, Brzozdowce oraz Czerwonogród. Program wypoczynku obejmował zwiedzanie nie tylko ziemi lubaczowskiej, ale i nieco dalsze wycieczki. Dzieci były m.in. w Zamościu, czy Energylandii, odwiedziły także Galerię Kolejnictwa Stacja Basznia i Kresową Osadę. Nie zabrakło także aktywności sportowych na Orliku i Pływalni Miejskiej.

Przygotowane atrakcje przypadły do gustu przybyłym z Ukrainy uczestnikom wypoczynku.

– Dla wielu dzieci przyjazd do Polski był okazją do poznania Ojczyzny swoich bliskich. Dużo dzieci ma pochodzenie polskie i kartę Polaka – mówiła na antenie Katolickiego Radia Zamość ukraińska opiekun letnich kolonii – Halina Nakonieczna.

Partnerem ukraińskim współpracującym przy organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży był Caritas Spes Archidiecezji Lwowskiej.

Galeria zdjęć.

elubaczow.com, radiozamosc.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

18 komentarze

 1. Szkoda że ci Ukraińcy nie uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających mord UPA na Polakach jak np. 9.08.2022 w Podlesiu gdzie jest cmentarz upamiętniający to tragiczne wydarzenie. Mogliby usłyszę. Świadectwo jeszcze żyjących świadków tamtych wydarzeń, poznać historię ich dziadków i pradziadków, dowiedzie. Się jak mordowali Polaków za to że byli tylko Polakami. Bo prawda oczyszcza, a znając historię swojego kraju i próba pojednania może spowodować że ona nigdy ponownie się nie powtórzy. A tak ani Ukraińców, ani szanownych prominentnych organizatorów którzy robią zdjęcia i umieszczając się w mediach myślą że ratują świat – nie było i co gorsze w ogóle nie było tematu. Bo to mogłaby być trałma itp. powtarzane bzdety. Ciekawe czy Ukraińcy by tak nam pomagali i czy by tak dali się ogalacac i wykorzystywac. Jestem pewny że nie. Oczywiście zaraz będą woja stronę kierowane prostackie teksty, ale pamiętajcie że polska nie żądza Polacy. Chwała i cześć bohaterom, a wroga gnać gdzie pieprz rośnie i nie dawać się wykorzystywać w imię rzekomej wojny.

  • Chłopie.
   Palnij się w pusty sagan.
   Niemy zrobili większą krzywdę narodowi Polskiemu, ale nie przeszkadza to w kochaniu niemieckich proszków do prania, samochodów, motocykli, ciągników, pralek, wiertarek i ojro. A w lidlu kolejki.
   Co te dzieci są winne?
   Nie można obarczać dziecka za to, że 80 lat temu wydarzyło się to co się wydarzyło. Dzisiaj jest inny czas i inne okoliczności i należy patrzeć w przyszłość, a nie bełtać w wielkim bagnie o nazwie historia. To nic nie da.

 2. Kilka dni bylem swiadkiem jak matka (Polka) odmowila jednej z dwoch corek w Biedronce zakupu “Biedronkowych” ciastek mowiac, ze musi poczekac do wyplaty… Przypomnialy sie lata 90-te… Brawo Konkatedra..na tace nie zamierzam rzucac juz..

 3. Historia Polsko-Ukraińska jest niezwykle bolesna i nigdy nie wolno nam o niej zapomnieć, moja rodzina również doświadczyła bestialstwa nacjonalistów ukraińskich.
  Ale w obecnej sytuacji wojny na Ukrainie która jak się nie wybroni przed dziczą sowiecką to w następnej kolejności będzie Polska i wtedy to nasze dzieci będą ginąć i uciekać gdzie kolejek się da.
  Kto dziś neguje pomoc militarną i finansowa dla Ukrainy ,,Wspiera Rosyjską Propagandę”

  • Choć raz mogę się z Tobą zgodzić. Zapomnieć nie powinniśmy bo to wydarzenie ma Nas uczyć na przyszłość by takich rzeczy nie powtarzać. Nie zapominać, ale i nie wypominać. Cieszę się, że w końcu o tej sprawie piszesz normalnie a nie zawsze tak było no jechałeśna tej propagandzie antyukraińskiej. I to zaraz przed wojną na Ukrainie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here