„Koronkowa robota, czyli wzór na kryminalną historię” to kolejne spotkanie w ramach projektu z BLISKO realizowanego przez Gminną Bibliotekę w Horyńcu-Zdroju. Właśnie w myśl opowieści o kryminalnej komedii dla dzieci odbędą się warsztaty, które mają pobudzić wyobraźnię do kreatywnego pisania.

Wakacje w Koniakowie – małej wiosce w Beskidach – nie zapowiadały się fascynująco. Staszek postanowił więc wypełnić czas napisaniem kryminału dla dzieci. Najlepiej opartego na prawdziwych wydarzeniach. Gdy razem z siostrą zaczynają obserwować grupkę podejrzanie zachowujących się motocyklistów – wydarzenia zaczynają nabierać cech kryminalnych. Podejrzane indywidua okazują się szajką groźnych złodziei, którzy chcą ukraść suknie światowych projektantów utkane przez koniakowskie koronczarki. Kiedy Róża i Staszek ukryci w Muzeum Koronki zostają zauważeni przez przestępców – sytuacja staje się niebezpieczna. Mrożąca krew w żyłach historia małych detektywów, którzy nie zawahają się użyć heknadla!

Właśnie w myśl takiej historii, Gminna Biblioteka w Horyńcu-Zdroju zaprasza dzieci na warsztaty kreatywnego pisania z Grzegorzem Kasdepke, które odbędą sięw w poniedziałek 15 sierpnia o godz. 10:00.

12.07.2021 Warszawa – Grzegorz Kasdepke dla TP fot. Maciej Zienkiewicz

Grzegorz Kasdepke to jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu „Świerszczyk“. Opublikował ponad 50 książek, z których większość cieszyła się statusem bestselleru (m.in. Mam prawoKuba i BubaTylko bez całowaniaA ja nie chcę być księżniczką, Mity dla dzieciPotworak i inne kosmiczne opowieści). Za książkę Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, za Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela uhonorowano go nagrodą finansistów BETA. Był też dwukrotnie laureatem nagrody Edukacja XXI (za książki Co to znaczy…  oraz Bon czy ton). Dwie spośród jego książek – Detektyw Pozytywka oraz W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko zostały wpisane na światową listę White Ravens. Książka  Horror, czyli skąd się biorą dzieci znalazła się na Liście Skarbów Muzeum Książek Dziecięcych. W roku 2015 wręczono mu Nagrodę Kallimacha – za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uhonorowało go nagrodą za całokształt  twórczości. W roku 2017 przyznano mu tytuł „Ambasadora Polszczyzny”. W 2019 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu. W 2021 Fundacja ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom” uznała Detektywa Pozytywkę za najlepszą książkę ostatniego dwudziestolecia – wśród 20 wyróżnionych tytułów znalazła się także Kacperiada…. W kwietniu 2022 roku opublikował najnowszy kryminał dla dzieci pod tytułem Koronkowa robota – z beskidzkim Koniakowem w tle!


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here