Dominika Ostałowska, fot. Rafał Latoszek.

Sztuka czytania, sztuka grania” – pod takim hasłem w Horyńcu-Zdroju będą miały miejsce warsztaty literacko-teatralne. Zajęcia skierowane do młodzieży poprowadzi znana aktorka Dominika Ostałowska.

Warsztaty dla młodzieży odbędą się w Gminnej Bibliotece Publicznej w dniach 10 i 11 sierpnia w godz. 11:00 – 14:00. W ich trakcie prowadząca pokaże, na podstawie ballady Adama Mickiewicza „Lilije”, jak aktorsko pracować nad tekstem literackim i zapozna uczestników z podstawami warsztatu aktorskiego. Aktorka przywoła metody relaksacyjne, pozwalające na opanowanie tremy, pokaże jak wykonywać ćwiczenia oddechowe, nauczy podstawowych ćwiczeń dykcyjnych, usprawniających aparat mowy i emisję głosu.

Warsztaty realizowane jako wydarzenie towarzyszące w ramach projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Horyńcu – Zdroju – BLISKO  – Biblioteka/ Lokalność/ Inicjatywy/ Społeczność/ Kooperacja/ Oddolność.

Dominika Ostałowska to znana aktorka teatralna i filmowa. Była związana z warszawskimi teatrami Ateneum 1994–2000) i Powszechnym (2000–2012), obecnie występuje w Teatrze Studio. Za rolę Marianny w Opowieściach lasku wiedeńskiego Ödönavon Horvátha w reżyserii Agnieszki Glińskiej otrzymała Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza miesięcznika „Teatr” za sezon 1998/1999. Zagrała m.in. w Garderobianym Krzysztofa Zaleskiego (1997), Kobiecie z morza Roberta Wilsona (2005), wielokrotnie występowała w spektaklach Anny Augustynowicz oraz Agnieszki Glińskiej. Stworzyła przejmującą kreację Izabeli w Miarce za miarkę Augustynowicz (2007), za którą została nagrodzona na festiwalu KONTAKT i Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Zagrała w wielu filmach, m.in. w Łagodnej Mariusza Trelińskiego, Historiach miłosnych Jerzego Stuhra, Wojaczku Lecha Majewskiego oraz Daleko od okna Jana Jakuba Kolskiego. Wystąpiła również w kilkunastu spektaklach Teatru Telewizji oraz w licznych słuchowiskach radiowych, za które była kilkakrotnie nagradzana.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here