Fot. fb.com/KarolOkrasa

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych kucharzy w Polsce zagości w Baszni Dolnej. W czasie Wielkiego Finału Festiwalu Dziedzictwa Kresów, w niedzielę, na błoniach Kresowej Osady gotować dla nas będzie Karol Okrasa.

Karol Okrasa to kucharz znany każdemu. Jest odkrywcą smaków kuchni rodzinnych i wielopokoleniowych oraz polskich kuchni lokalnych. Zdradza tajniki gotowania i wtajemnicza widzów w historię polskiej kuchni w programach telewizyjnych. Są one inspiracją do odkrywania nowych smaków, ale również stanowią zachętę do czerpania przyjemności z jedzenia i gotowania.

Jakie nowe smaki Karol Okrasa odkryje przed nami? Co ugotuje w Baszni Dolnej? Dowiemy się w najbliższą niedzielę o godz. 16:30, kiedy to w czasie Wielkiego Finału Festiwalu Dziedzictwa Kresów rozpocznie się jego specjalny pokaz kulinarny.

PZ, elubaczow.com

10 komentarze

 1. „Dowiemy się w najbliższą niedzielę o godz. 16:30, kiedy to w czasie Wielkiego Finału Festiwalu Dziedzictwa Kresów rozpocznie się jego specjalny pokaz kulinarny.”
  Po pierwsze – zamiast „dowiemy się w najbliższą niedzielę” powinno być dowiemy się TEGO w najbliższą niedzielę
  Po drugie – zamiast „kiedy to w czasie ” powinno być KIEDY W CZASIE albo KIEDY PODCZAS…

   • No i to jest niestety wada naszych lokalnych portali. Rozumiem jakby ktoś jak szewc klnął w swoich komentarzach i nie dbał o kulturę języka polskiego. Ale że ma się opinię niepasującą PiS-owi to już robi się problem. Na konkurencyjnym portalu za takie komentarze zostałem zbanowany. Również jak się sieje zwykłą propagandę to powinno się tego przestrzegać, ale jakoś komentarze polak2010 zostają. Nigdy nie będzie dobrej dyskusji jeżeli nie będzie zachowana wolność słowa i brak poszanowania innych dyskutujących.

 2. Kolejna udana impreza kulturalna w naszym regionie, naprawdę jest gdzie miło z rodziną spędzić czas. Co najważniejsze to dużo jest atrakcją dla dzieci. Teraz widać, że jest prowadzona polityka prorodzinna a rodzina i wiara jest najważniejsza.
  Niestety oglądałem festiwal,,Poland Rock festiwal „który organizował pan Owsiak (myślałem że ten człowiek nie upadnie tak nisko)
  Na festiwalu oczywiście:
  – profanacja i wyśmiewanie pieśni religijnej ,,Barka” śpiewali ją ci z Lgbtc.
  -nargal który kolejny raz chce zdetronizować kościół katolicki ale tego błazna nie biorą już na poważnie.
  – ogólnie panującą brudna polityka nawołująca do anarchii a myślałem, że to festiwal piosenki.
  Ale żenująca wisieńka na torcie było wybielanie tej panci kurdej szatan jej krokodyle łzy naprawdę były słabe i udawane wszyscy to widzieli .
  Teraz my Polacy musimy się zastanowić jakiej Polski chcemy w przyszłości.

  • Facet. Jesteś żenujący. Co ma wspólnego Finał Festiwalu Kresów z wiarą i polityką prorodzinna. To jest szeroko pojętą kultura i polityka kulturalna. Znowu mieszasz wiele rzeczy i łączysz w jedno. Bo to Tobie wszystko jedno byle by PiS-owską propagandę siać i bronić PiS do końca. Zabawa zabawą i Ludzie choć ma chwilę chcą zapomnieć o tym co się teraz dzieje w Polsce,
   ale najwazniejsza dla ludzi jest rzeczywistość. Ludzie to nie idioci i widzą co się dzieje. W sierpniu wielu ludzi nie ma węgla na zimę bo go nie ma lub ceny są zabójcze. Kraj, który ma 240 tys. hektarów buraka cukrowego i jest w czołówce jego produkcji nie ma cukru w sklepach. Ciula ich obchodzi czy ktoś przeprasza za swoje źle dobrane slowa i niepotrzebną akcję. To Sasin, Morawiecki, Kaczyński czy Kowalski powinni przepraszać Naród za te brednie i oszukiwanie Polaków. Ale tego się nie doczekamy bo PiS jest na to zbyt dumny i cieszy się, że ma takich wiernych żołnierzy jak Ty co jakby kazali skakać w ogień to skoczą nie myśląc dlaczego. Nie masz krytycznego myślenia ani wiedzy i zdajesz się na to co usłyszysz w ,,Wiadomościach”. I Ty nie bierzesz udziału w dyskusji tylko dlatego, że mnie nie szanujesz jako oponenta w dyskusji. Ty po prostu na moje argumenty nie masz żadnej odpowiedzi. Ile razy tutaj czy u konkurencji na moje słowa nie odpowiadałeś. Bo nie umiesz dyskutować i tchórzysz bo wiesz, że przegrasz. A takiego odważnego zgrywasz.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here