Roczek dziecka to wyjątkowy moment pod wieloma względami. Przede wszystkim są to pierwsze urodziny w życiu, które w większości są celebrowane w bardziej uroczystym stylu, jest to również czas zakończenia okresu niemowlęcego i wejście we wczesne dzieciństwo, gdzie dziecko z dnia na dzień będzie zaskakiwać nas coraz bardziej swoimi umiejętnościami. Dodatkowo bardzo często dla dziecka jest też to moment, gdy rozpoczyna swoją przygodę ze żłobkiem, a mama wraca do pracy. Jak widzimy roczek dziecka to przełomowy moment dla całej rodziny, w związku z czym przygotowania do tego święta zaczynają się już na długo przed. O czym warto pamiętać organizując roczek dla dziecka?

Pierwsza rzecz jest to lista gości, musimy zastanowić się czy chcemy ten dzień świętować tylko w gronie domowników, czy może chcemy zaprosić również bliższa rodzinę. Jeśli wiemy już ile osób będzie na przyjęciu urodzinowym należy podjąć decyzję czy organizujemy je w domu czy lokalu. Oczywiście warto pamiętać aby zaprosić gości odpowiednio wcześniej, a najlepiej też wręczyć zaproszenie w tradycyjnej, papierowej wersji.

Kolejny ważny element to dekoracje na roczek. Balony z cyfrą jeden, girlandy, talerzyki papierowe i serwetki z bajkowymi postaciami, raca na tort, świeczka, to tylko drobne szczegóły i dodatki, lecz w całości tworzą piękną dekorację i podkreślają charakter tego dnia.

Ubranka niemowlęce i dodatki. Wyjątkowy strój, na wyjątkową okazję to podstawa. Małe dzieci raczej nie przepadają za bufiastymi sukienkami, koszulami, czy garniturami, dlatego warto postawić przede wszystkim na wygodę. Jako elegancki strój z okazji urodzin sprawdzi się idealnie klasyczne body na roczek z wyjątkowym wzorem i napisem. Szeroki wybór bodów personalizowanych z imieniem dziecka i cyfrą jeden sprawi że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego malucha. Do tego lekka spódniczka tiulowa dla dziewczynki lub też bezuciskowe spodnie dla chłopca będą tworzyć zgrany duet. Taki strój doskonale nadaje się również do pamiątkowej sesji zdjęciowej z tego dnia.

W trakcie uroczystości warto zadbać o komfort maluszka i dobre samopoczucie. Tak by jego własne święto było przyjemnością i radością. Zbyt duża ilość wrażeń, częste przechodzenie „z rąk do rąk” wszystkich gości, hałas, może się okazać dla dziecka trudne i przytłaczające. Na koniec warto pomyśleć o pamiątce z tego dnia, mała sesja zdjęciowa, album, czy grawerowany prezent z dedykacją będą przypominać o tym dniu przez długie lata.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here