Małe dzieci potrzebują rozmaitych zabawek, przy czym warto się zastanowić nad ich rodzajem. W sklepach jest bogaty wybór produktów do zabawy dla dzieci, przez co rodzicom czasami jest trudno dokonać właściwego wyboru. Jeśli dziecko chodzi na przykład do żłobka, to nie ma sensu duplikować zabawek w domu, chyba że maluch ma jakąś ukochaną zabawkę, z którą nie chce się w żłobku rozstawać. Małe dzieci są bardzo ciekawe nowych zabawek. Można też powiedzieć, że dość szybki się nimi nudzą, a zainteresowanie zabawką wraca, dopiero gdy zauważa ją rówieśnik dziecka. Sprawdź, jakie wartościowe zabawki możesz kupić dla swojej pociechy lub na prezent dla dziecka w rodzinie.

1. Zabawki edukacyjne dla każdego dziecka

2. Przede wszystkim zabawki bezpieczne

Jeśli chodzi o zabawki, to dziecko może chcieć nowych zabawek. Każda zabawka jest dedykowana dla wieku dziecka (nie kupuje się zabawek oznaczonych w przedziale 5-7 lat dla dziecka w wieku 3 lat). Dzieci kochają zabawę — zresztą czas zabawy z rodzicami (i nie tylko) to najpiękniejsze chwile z dzieciństwa. Bardzo interesujące i wyjątkowe na rynku zabawki można kupić w Woobiboo

Zabawki edukacyjne dla każdego dziecka

Nie jest żadną tajemnicą, że pierwsze lata życia dziecka mają ścisły związek z jego rozwojem — w tym przypadku potrzebne będą zabawki, które będą wspierać rozwój maluchów, a także będą umożliwiać mu odkrywanie  otaczającego go świata. W przypadku zabawek edukacyjnych nauka łączy się z zabawą, dzięki czemu dość szybko można zauważyć, jakie dziecko ma zainteresowania. Co więcej, dziecko zaciekawione kreatywną zabawą, z chęcią będzie zdobywać wiedzę w przyszłości. Przykładem są  tablice manipulacyjne, które umożliwiają dzieciom majsterkowanie. 

Przede wszystkim zabawki bezpieczne

Warto jest postawić na zabawki ekologiczne i wykonane z naturalnych surowców (na przykład z drewna). Zabawki, które nie są dedykowane na rynek masowy, są zdecydowanie bezpieczniejsze, gdyż ich producenci przywiązują ogromną uwagę do tego, by ich zabawki były dla dzieci nie tylko atrakcyjne, ale i bardzo bezpieczne.

Nie powinno się kupować tanich zabawek z niewiadomych źródeł. Co chwila można przeczytać komunikat o wycofaniu produktu przez producenta, gdyż zagraża on użytkownikom. Nie można też zamawiać zabawek bezpośrednio z Azji. W tym przypadku rodziców kusi cena i wygląd zabawki, ale nie ma żadnej gwarancji na to, że zabawka nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji i czy spełnia wymogi na rynku europejskim. Dlatego trzeba sobie odpuścić takie zakupy i postawić na zabawki, które są nie tylko bezpieczne, ale i wartościowe. 

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here