Układanie grafiku pracy zarówno w małym, jak i dużym przedsiębiorstwie kojarzone jest ze żmudnym i wymagającym zadaniem. Drobna pomyłka doprowadzi do licznych nieporozumień, a nawet złamania przepisów prawa. Tymczasem, jak pokazuje praktyka, proces ten możemy znacznie uprościć, korzystając z dedykowanych do tego profesjonalnych aplikacji. Nie czekaj więc dłużej i już teraz sprawdź, jak powinno wyglądać układanie grafiku w XXI w!

  1. 1. Jak ułożyć harmonogram pracy?
  2. 2. Grafik pracy zgodny z Kodeksem Pracy.
  3. 3. Innowacyjne rozwiązania dla firm.

Zarządzanie zespołem pracowników jeszcze do niedawna polegało na rozpisywaniu godzin pracy na kartce papieru czy też kopiowaniu kolejnych plików w programie MS Excel. Co jednak istotne, dzisiaj do tworzenia harmonogramu czasu pracy możemy wykorzystać specjalistyczne aplikacje znacząco ułatwiające całą procedurę. Dzięki temu usprawnimy funkcjonowanie przedsiębiorstwa, a także poprawimy wydajność pracowników.

Jak ułożyć harmonogram pracy?

Grafik pracy zmianowej wymaga od układającego posiadania ogromu wiedzy. Rzadko kiedy jest to jednorazowo ułożony harmonogram, nieulegający modyfikacjom i zmianom. Pracownicy udają się na urlopy (planowane i te niespodziewane) oraz biorą zwolnienie chorobowe – L4. Profesjonalny grafik pracy online pozwoli na szybkie tworzenie, prostą i czytelną edycję, jak i dostęp do jego treści każdemu pracownikowi poprzez aplikację mobilną. Co ważne, przed rozpoczęciem pracy będą mogli odnieść się do grafiku i poinformować o ewentualnej nieobecności.

Grafik pracy zgodny z Kodeksem Pracy

O sytuacjach, w których pracodawca nie musi sporządzać harmonogramu czasu pracy, jak powinien wyglądać grafik i kiedy być udostępniony – mówi Kodeks Pracy. Co więcej, podczas układania grafiku pracy należy wziąć pod uwagę odstępy pomiędzy poszczególnymi zmianami, sumę przepracowanych godzin oraz dni wolne. Renomowana aplikacja automatycznie wskaże wszelkie nieprawidłowości i jednocześnie zasugeruje najefektywniejsze zmiany.

Innowacyjne rozwiązania dla firm

W nowoczesnym biznesie liczą się najdrobniejsze szczegóły, które bezpośrednio przekładają się na sukces lub porażkę przedsiębiorstwa. Nie możemy sobie pozwolić na półśrodki, w tym marnowanie czasu na przestarzałe planowanie grafiku pracy w danym okresie rozliczeniowym. Wybierając pewne i polecane przez specjalistów oprogramowanie, zagwarantujemy sobie zwiększenie wydajności i bezproblemowe działanie – niezależnie czy prowadzimy jeden, czy też wiele lokali…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here