Planujesz zakup legowiska dla swojego pupila i chcesz dowiedzieć się, które rozwiązanie wybrać oraz gdzie je umieścić? Dobrze trafiłeś! Bardzo duża różnorodność dostępnych na rynku łóżek dla psów sprawia, że wielu właścicieli czworonogów ma problem z wyborem odpowiedniego. Na szczęście nie trzeba wiele, by zapewnić spokojny i komfortowy odpoczynek zwierzakowi. Oto kilka najważniejszych zasad!

Łóżka dla psa – czym kierować się podczas ich wyboru?

Łóżka dla psów to temat rzeka – w sklepach zoologicznych znajdziesz różnego rodzaju rozwiązania. Od pontonów i materaców, przez kanapy czy budki, aż do specjalnych kojców. Niektórzy producenci oferują nawet łóżka piętrowe dla psów, ale to często duży wydatek i o wiele lepiej wybrać coś prostszego. Pamiętaj, że to nie rodzaj, a parametry legowiska odgrywają kluczowe znaczenie. 

Jeżeli chcesz, aby posłanie było komfortowe dla Twojego czworonoga, musisz przede wszystkim zakupić rozwiązanie w odpowiednich wymiarach. Na rynku dostępne są zarówno łóżka dla dużych psów, jak i najmniejszych ras – w sklepach znajdziesz ich dokładne parametry i wystarczy tylko, że zmierzysz swojego pupila od głowy do podstawy ogona, a następnie dodasz do wyniku około 15 cm. To powinno wystarczyć, by zapewnić mu maksymalny komfort.

Oprócz tego legowisko powinno być miękkie i wygodne. Szukaj rozwiązań tworzonych z wysokiej jakości materiałów, takich jak bawełna czy kodura, oraz posiadających odpowiednie wypełnienie, np. w postaci kulek silikonowych. Dzięki temu Twój pupil zyska maksymalną wygodę podczas snu lub odpoczynku. Pamiętaj, że im wyższej jakości będzie materiał posłania, tym dłużej posłuży ono czworonogowi.

Jakie łóżka dla małych psów, zwłaszcza szczeniaków? W tym przypadku polecamy niewielkie (rozmiar S lub M), lekkie i cienkie posłania. Młody psiak, który wciąż podgryza elementy otoczenia i zdarza mu się załatwić swoje potrzeby fizjologiczne w domu, prawdopodobnie zniszczy legowisko albo urośnie i tak czy inaczej potrzebna będzie wymiana.

Jeżeli chcesz mieć możliwość zakupu odpowiedniego łóżka dla psa, wybieraj rozwiązania cenionych na rynku marek legowisk, takich jak Unizoo, a także zamawiaj produkty w sprawdzonych sklepach internetowych.

Gdzie umieścić legowisko?

Istotne jest nie tylko to, jakie łóżka dla psów wybierać, ale również gdzie je umieszczać. Tutaj możliwości jest wiele, a Ty powinieneś dopasować rozwiązanie do potrzeb i charakteru swojego psa. 

My polecamy ustawienie legowiska: 

  • – w spokojnym miejscu; 
  • – z dala od ciągów komunikacyjnych. 

Tak, by Twój pupil z jednej strony miał możliwość obserwowania tego, co robisz, a z drugiej, by nie stresowali go wciąż przemieszczający się domownicy. Najlepszym miejscem będzie cichy kąt w pokoju dziennym. Radzimy jednocześnie zrezygnować z korytarza czy przedpokoju.

Jeżeli natomiast zauważasz, że Twój pies często kładzie się pod stołem, możesz właśnie tam umieścić jego posłanie. Niektóre czworonogi czują się bezpiecznie, mając „dach nad głową”, dlatego będzie to idealne rozwiązanie. Alternatywą może okazać się zakup legowiska z zadaszeniem (np. w formie budy).

Wybór odpowiedniego łóżka dla psa i znalezienie dla niego miejsca nie jest trudnym zadaniem, o ile potrafisz spojrzeć z perspektywy swojego pupila. Pamiętaj, by aranżując mu przestrzeń do wypoczynku, mieć pewność, że zwierzę będzie mogło cieszyć się ciszą, spokojem oraz ciepłem. Dzięki temu każdego dnia będzie wypoczęte i szczęśliwe.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here