W niedzielę (31.07) na stadionie sportowym w Starym Dzikowie odbyły się XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W sportowych zmaganiach udział wzięło w sumie 18 drużyn jednostek OSP z terenu powiatu lubaczowskiego.

Do rywalizacji przystąpiło w sumie: 2 młodzieżowe drużyny pożarnicze „dziewczęta”, 4 młodzieżowe drużyny pożarnicze „chłopcy”, 4 drużyny kobiece (grupa C) i 8 drużyn męskich (grupa A).

Starty poszczególnych drużyn obserwowali Anna Schmidt – Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Teresa Pamuła – poseł na Sejm RP, Zenon Swatek – Starosta Powiatu Lubaczowskiego wraz z przedstawicielami władz samorządowych miast i gmin z terenu powiatu lubaczowskiego, mł. bryg. Wojciech Wus – p.o. komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, przedstawiciele zarządu oddziału powiatowego związku OSP w Lubaczowie na czele z dh Tomaszem Lorenc – wiceprezesem ZOP ZOSP RP w Lubaczowie, ksiądz Sławomir Szewczuk – kapelan powiatowy strażaków.

Ze względu na warunki pogodowe i bezpieczeństwo uczestników, podjęto decyzję o nie przeprowadzeniu konkurencji sztafety pożarniczej z przeszkodami 7x50m dla grupy „A” i „C” oraz 400 m dla młodzieżowych drużyn pożarniczych. Strażacy ochotnicy zmagali się w następujących konkurencjach młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt i chłopców – musztra pożarnicza, rozwinięcie bojowe oraz męskich i kobiecych drużyn pożarniczych grupa A i C – musztra pożarnicza i ćwiczenie bojowe.

Najlepiej wykonana i najlepiej prezentująca się drużyna w kategorii „musztra pożarnicza”: drużyny męskie (grupa A) – OSP Stare Oleszyce, drużyny kobiece (grupa C) – OSP Stary Dzików, młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt – OSP Stare Oleszyce i młodzieżowe drużyny pożarnicze chłopców – OSP Dachnów.

Klasyfikacja generalna zawodów po rozegraniu konkurencji ćwiczenia bojowego przedstawia się następująco:

Grupa MDP „Dziewczęta”

 1. 1. OSP Dachnów
 2. 2. OSP Stare Oleszyce

Grupa MDP „Chłopcy”

 1. 1. OSP Futory
 2. 2. OSP Stare Oleszyce
 3. 3. OSP Dachnów
 4. 4. OSP Młodów

Grupa C

 1. 1. OSP Stare Oleszyce
 2. 2. OSP Stary Dzików
 3. 3. OSP Dachnów
 4. 4. OSP Futory

Grupa A

 1. 1. OSP Stare Oleszyce
 2. 2. OSP Ruda Różaniecka
 3. 3. OSP Stary Dzików
 4. 4. OSP Wielkie Oczy
 5. 5. OSP Oleszyce
 6. 6. OSP Basznia Dolna
 7. 7. OSP Dachnów
 8. 8. OSP Horyniec-Zdrój

Po odczytaniu protokołu sędziego głównego zawodów przez mł. bryg. Marka Kopciucha, przystąpiono do uhonorowania najlepszych drużyn pucharami, okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubaczowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Lubaczowie oraz Gminy Stary Dzików.

Galeria zdjęć, fot. KP PSP w Lubaczowie.

elubaczow.com, W. Wus – KP PSP w Lubaczowie

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here