Jeden z nielicznych rajdów, który trwa całą noc, aż do wschodu słońca ruszy z 12 na 13 sierpnia. Uczestnicy Nocnego Rajdu Pieszego po Roztoczu Wschodnim pokonają trasę ok. 20 km, z Horyńca – Zdroju na Dahany.

Tym razem Rajd ruszy pod hasłem „In Lumine Lunari”, około godz. 22:15 z Parku Zdrojowego w Horyńcu-Zdroju.

– Po drodze nasz przewodnik Karol Jańczuk opowie nam o nocnym życiu w lesie. Nad głowami przeleci nam kilka tysięcy spadających gwiazd – będzie wtedy maksimum aktywności roju Perseidów! My zobaczymy tylko te najmocniejsze ponieważ będzie wtedy Pełnia Księżyca Jesiotrów, inaczej zwana Zbożową Pełnią – mówią organizatorzy.

Zmianom uległa trasa. Uczestnicy odwiedzą Kapliczkę w Nowinach Horynieckich, Świątynię Słońca, ale również nieistniejące wsie – Zające i Chmiele. Udadzą się leśnymi drogami na polanę Dahany, gdzie obejrzą najpiękniejszy wschód słońca na wschodzie. Uczestnicy piec będą kiełbaski, napiją się mocnej kawy i herbaty oraz otrzymają pamiątkowy znaczek. Do Horyńca-Zdroju powrócą autobusem.

Rajd jest imprezą towarzyszącą wydarzeniu Horyniec-Zdrój Art Festiwal, w związku z czym zanim uczestnicy wyruszą w trasę wcześniej otrzymają zaproszenie na dwa koncerty – Promethidion. Norwid i Chopin z udziałem Janusza Olejniczaka (godz. 19:00) i Jego portret – Włodzimierza Nahornego (godz. 21:00).

Honorowy patronat nad Rajdem objął Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis. Patroni Rajdu to Horyniec-Zdrój Art Festiwal, Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu, Nadleśnictwo Tomaszów, Nadleśnictwo Lubaczów i Nadleśnictwo Narol.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here