44-letni obywatel Iranu został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, po tym jak nielegalnie przekroczył granicę w okolicy Horyńca-Zdroju. Celem jego podróży były Niemcy.

Do zatrzymania doszło we wtorek (26.07) w rejonie odpowiedzialności placówki Straży Graniczne w Horyńcu-Zdroju. Dzięki nowoczesnym systemom wykorzystywanym na granicy państwowej, funkcjonariusze SG w czasie rzeczywistym otrzymali informację o nielegalnym przekroczeniu z Ukrainy. Podjęte przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej działania doprowadziły do zatrzymania sprawcy w okolicach przygranicznej miejscowości Prusie. Był to 44-letni obywatel Iranu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów.

Był przemęczony, ale nie wymagał pomocy lekarza. Mundurowi zapewnili mu posiłek oraz zastępcze ubrania. Cudzoziemiec przyznał się do przekroczenia granicy. Na Ukrainę dosłał się nielegalnie z Rumunii. Jego ostatecznym celem były Niemcy – informuje rzecznik Prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG – kierownik zespołu prasowego ppor. SG Piotr Zakielarz.

Mundurowi prowadzą dalsze czynności w sprawie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here