Ministerstwo Finansów opublikowało zestawienie najbogatszych i najbiedniejszych gmin, powiatów i województw w Polsce. W gronie 5 najbiedniejszych powiatów znalazł się lubaczowski.

Zamożność poszczególnych jednostek wyliczono na podstawie dochodów podatkowych przypadających na jednego mieszkańca. W opracowaniu przygotowanym przez Ministerstwo Finansów wzięto pod uwagę dochody podatkowe za 2020 rok (wg. stanu na 30 czerwca 2021 r.). Chodzi m.in. o podatki od nieruchomości, rolne czy leśne oraz wpływy z CIT i PIT.

Liderem pod względem dochodów jest gmina wiejska Kleszczów, w której na jednego mieszkańca przypadało 29 704 zł. Trzeba jednak pamiętać, że są to wyliczenia sprzed zmiany granic Kleszczowa i Bełchatowa. Natomiast najbiedniejszą gminą jest Potok Górny, gdzie na jednego mieszkańca przypadło 524 zł.

Natomiast wśród powiatów najbogatszym jest m. st. Warszawa (847,11 zł), a wśród najbiedniejszych powiatów w Polsce liderem jest powiat moniecki – podlaskie (120,38 zł). Niestety wysoko w tym zestawieniu, bo na czwartym miejscu znalazł się powiat lubaczowski, w którym na jednego mieszkańca przypada 126,71 zł.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

27 komentarze

 1. Pochodzę z powiatu lubaczowskiego. Obecnie mam 32 lata i zaraz po maturze wyjechałem na studia potem praca – przewinąłem się przez kilka województw. Od kilku lat mieszkam w Wwa. Odkąd jestem na rynku pracy, PIT rozliczam w Lubaczowie. Jednak jak patrzę na okolicę, na Gminę Oleszyce, jak patrzę na samo miasto Lubaczów to tam się nic nie dzieje. Ludzie wg nie są przedsiębiorczy, wszędzie tylko patrzą na socjal i to co dostana od Państwa.

  Fakt z jednej strony nie ma zbyt dużo możliwości w powiecie, innowacyjności to nie ma tam wg. Ale i ludzie są tam bez ambicji!!

  Czy ktokolwiek zauważył, że najbogatsze powiaty nigdy nie wybierają socjalistycznego Pisu? Bo rozumieją prawo ekonomii. socjalizm zawsze prowadzi do komunizmu, a komunizm do ubóstwa. Szkoda, że nie tylko materialnego. Bo z podstawową wiedzą też tej ludności na bakier.

  Wybory są najlepszym wskaźnikiem socjologicznym przekroju społeczeństwa. Byłem w rodzinnych stronach miesiąc temu i jak od rówieśników (ludziom którym praca powinna się palić w rękach) słyszę, że inflacja to wina Tuska – kiedyś, teraz Putina. Że każdy wprowadzony podatek przez PIS (od siedmiu lat ponad 40) to bierze na siebie – bank, hipermarkety itd. to ręce mi więdną. Jak słyszę że 500+, 300+, bon turystyczny, dodatek do dekoderów TV, że 3000 na węgiel!!!

  Czy wy wiecie że to rozdawnictwo 3000 zł (za węgiel, chociaż nie sprawdzają co za to kupicie) sumarycznie kosztuje – 50% budowy wybudowania elektrowni jądrowej w Polsce? Czy wiecie, że największym beneficjentem węgla w Polsce są właśnie elektrownie?

  Nauczcie się wybierać polityków, którzy mówią efektach programów wyborczych w wymiernym stopniu na dekady!!! a nie od wyborów do wyborów. Bo tak będzie wyglądało wasze ubogie życie.

  • „Nauczcie się wybierać polityków, którzy mówią efektach programów wyborczych w wymiernym stopniu na dekady!!!”
   Takich polityków w Polsce nie ma. I nie będzie póki interes partii i utrzymanie władzy będzie ważniejsze od interesu państwa i obywateli. Choć tacy co mówią (a nie robią) są, ale jak im wierzyć? OFE było tak pięknie reklamowane jako rozwiązanie problemu postępującej niewydolności państwowego systemu emerytalnego i coraz mniejszych z niego emerytur. Zamiast tego dodatkowego pewnego źródła kasy na starość, są niepewne trzynastki i czternastki, z których ludzie się cieszą, bo „dają a nie kradną jak poprzednicy”, i nie patrzą ludzie albo nie wiedzą, że to ze wspólnych pieniędzy wypracowanych przez całe społeczeństwo (albo nawet nie wypracowanych, tylko pożyczonych), które można by dla całego społeczeństwa zainwestować np. w elektrownie atomowe (za rok, dwa za prąd będziemy płacić ze dwa razy więcej). I gdzie to OFE? Rozwiązano nim bieżące problemy budżetowe. Zawsze tu i teraz jest ważniejsze niż przyszłość. Albo polityka antysmogowa. Do końca zeszłego roku w naszym województwie trzeba było wymienić tzw. kopciuchy na bardziej ekologiczne źródła ogrzewania, dużo ludzi tak zrobiło, a teraz ci co pozostali przy kopciuchach dostają 3000 zł, rozumiem że wojna i węgiel drastycznie podrożał i może trzeba ludziom jakoś pomóc, ale np. pellet podrożał tak samo a ci co postąpili jak uchwała antysmogowa nakazywała nie dostaną nic.
   Kiepsko to wszystko widzę, niezależnie kto będzie rządził.

 2. Podkarpacie w ogóle było dyskryminowane najpierw przez rządy lewicy następnie przez destrukcyjne rządy Platformy Obywatelskiej i PSL a dlaczego? Gdyż konserwatyści mają tu największe poparcie.

  Ostanie wybory prezydenckie to pokazały jak środowiska lewicowo-liberalne atakowali ludzi z Podkarpacia którzy głosowali na pana prezydenta Andrzeja Dudę, wyzywano od nieuków, tumanów i tego podobne inwektywy.
  A najlepsze było to, że ci co tak wyzywali innych od najgorszych to sami byli po zawodówkach hahahaha taki Hołdys po podstawówce czy Maleńczuk.

  • Jak Ty kopiujesz z konkurencyjnego portalu to i jak skopiuję swój komentarz. Dziwnym trafem jakoś jak rządziło na w 1999 roku AWS z którego powstało potem PiS i w latach 2005-2007 kiedy rządził PiS nasz powiat był biedny od zawsze. Dziwnym trafem od 1999 roku do dziś bez lat 2010-2014, ale (PiS było mocne w sejmiku województwa) to PiS rządzi i decyduje w naszym województwie. To są owoce ich rządów, że u Nas taka bieda. To województwo decyduje o tym kto jakie środki dostanie na powiat. Dopiero potem są starości i burmistrzowie i dostają oni środki z województwa by robić coś u siebie. I PiS zawsze pomijał powiat lubaczowski bo PSL tutaj rządziło i wolał robić np. drogi gdzie indziej bo uznali, że w Rzeszowie więcej głosów zdobędą. PO-PSL rządziło w Polsce a starosta Michalik straszył przejściem do województwa lubelskiego w lutym 2015 a, więc jeszcze za rządów w państwie PO-PSL. Straszył tym PIS, który nie dawał pieniędzy na Lubaczów bo PSL w nim rządziło. I nie ma się co dziwić, ze wtedy też był biedny bo powiat lubaczowski od województwa z PiS otrzymywał latami jakieś ochłapy. Mówisz o hejcie na ludzi, którzy głosowali za Dudą. Statystyki odnośnie głosowania ludzi mówią, że liczba głosów na PiS wraz z wysokością wykształcenia spada. Im wyższe wykształcenie tym bardziej PiS przegrywa. I taki jest fakt. Nie dziwię się, ze takie opinie, ze ,,nieroby” głosują na PiS padają bo mają potwierdzenie w liczbach. Wybory pokazały jednak ,,prawdziwą twarz” takich jak Ty i Tobie podobnych. Tacy jak Ty obrażają mnie, wyzywają mnie od najgorszych np. Ubeków mimo, że zanim się urodziłem to UB już nie było i robią ze mnie agenta niemieckiego, ale nie rosyjskiego bo to już nie bo PiS-owi przed wojną władza jak w Rosji się marzyła to już passe. Pouczasz kogoś a sam swoich zasad nie przestrzegasz. Zobacz na swoje komentarze na początku naszych rozmów i podobnych dogadujących Tobie. Jesteś tylko nędznym hipokrytą. Najpierw wymagaj od siebie a nie od innych.

  • To jakaś taka zawoalowana odpowiedź na komentarz Hrabala? Nie wprost, bo krytykujący takich ludzi jak Ty, więc dla Ciebie Hrabal jest osłem a Ty z osłami nie rozmawiasz.
   Przy okazji – głowy nie dam, ale już zdaje się gdzieś kiedyś czytałem taki sam Twój komentarz. Masz je gdzieś zapisane, kopiujesz i wklejasz?

 3. Powiem Wam tak. Jeśli ktoś prowadzi firmę, lub zajmuje się ekonomią, finansami… doskonale wie, że takiej komuny jak teraz jest nie było od dawna. W polityce nie ma zmian, jest koniunktura i są trendy. A PiS i PO kłócą się jedynie o sprawy światopoglądowe, w sprawach gospodarczych, głosują w większości tak samo. Ludzie ma socjalu chcą żreć, ludzie ambitni i pracowici chcą jak najmniej legislacyjnych utrudnień. Nie przywilejów, itd. Chcą żyć w normalnym państwie.

  Ja za to wszystko winie każdą osobę która wyciąga rękę po pieniądze, bony itd. Dzisiaj zjedzona kiełbasa, przyniesie waszym dzieciom głód.

 4. Powiem wam, że nawet komuniści nie wygaszali tak gospodarki polskiej, od komunistów wiadomo wywodzi się teraz lewica, platforma obywatelska a PSL nie wiadomo co to za twór gdyż oni za srebrniki zrobią wszystko ze wszystkimi.
  I to jest rzecz bezsporną, że rządy Platformy Obywatelskiej, lewicy i PSL wygaszają polska gospodarkę na korzyść gospodarek innych państw czyli Rosji i Niemiec i co się z tym wiąże, że społeczeństwo biednieje i musi jechać na szparagi by zarobić na chleb.

  • Polski Ład – 8 zmian w 7 miesięcy, wiesz o tym ile było poprawek? Ja wiem bo prowadzę swoją firmę. System do Kadr i Plac nie nadążał za zmianami.

   Wakacje Kredytowe – wiesz kto jest w większości udziałowcem polskich banków? OFE 🙂 jakie to piękne ratując i otów, którzy nie wiedzą, że jak ich rata zależy od zmiennej. Na która do końca nawet rząd nie ma wpływu. Bo jeśli chce kupować surowce strategiczne to musi mieć $$$ 🙂 stąd podnoszenie stóp procentowych. Tym samym okrada się emerytów 🙂

   Bon turystyczny – inaczej kartka na wakacje 🙂 W zeszłym roku byłem we Władysławowie (kiedy inflacja miły 3 razy mniejsza!!) to widziałem co się dziej. Utkwił mi w pamięci komentarz jednego ze sklepikarzy, sprzedającego magnesy i inne pamiątki. Dali ludziom bony, wmawiając im że ich stać. Ale nikt im nie powiedział, że na wakacjach trzeba jeść, dzieci chcą lody itp. itd. Mówił że w tym sezonie (2021) dantejskie sceny się działy tam z turystami.

   Paliwo, wiecie dlaczego w 2021 (w styczniu) kiedy ceny paliwa na światowych rynkach zaczęły spadać. W Polsce ceny się utrzymały (inaczej jak w innych krajach) – Rząd wprowadził przy zwrotnej koniunkturze monetarnej na światowym rynku ropy – dodatkowy podatek i tym sposobem dołożył sobie do budżetu więcej pieniędzy 🙂

   Czy znacie takie inwestycje jak – elektrownia w Ostrołęce? Wiecie ile kasy wyrzucono w błoto?
   Czy znacie takie inwestycje jak – CPR – co??? Ktoś kto z USA/Brazylii itd. poleci pod Łodź, żeby potem przesiadać się i wracać do Madrytu, Paryża, Londynu? Czy ktoś kto leci z Dalekiej Azji i ma przesiadkę w Hubie – Dubaj, w Dosze i ma bezpośredni lot do Berlina, Rzymu, Amsterdamu będzie miał międzylądowanie w Polsce? Przecież to jest nierentowne.
   Czy znacie takie inwestycje jak – elektrownia jądrowa w Polsce? Wiecie ile wydano pieniędzy – do tej pory to tylko koszty zarządu spółki głównej oraz spółek operacyjnych. Nawet nie wybraliśmy miejsca!!!
   Czy wy wiecie jak Morawiecki kupił kamienice we Wrocławiu? Będą prezesem banku podpisał umowę na wynajem lokalu usługowego w parterze kamienicy na 25 lat, po czym kupił całą infrastrukturę, a umowę wynajmu ujął jako zabezpieczenie kredytu 🙂

   Jesteśmy w Unii Europejskiej, kiedyś często nazywanej wspólnocie 🙂 Niemcy składają wniosek o wspomożenie w osiągnieciu przez ich kraj minimum bezpieczeństwa gazowego? Ale to jest be?? A czy wiecie, że Polska praktycznie nieustannie (zwłaszcza w okresie letnim) kupuje od Niemców, Szwedów energię elektryczną? Bo polski system jest niewydolny? zapraszam na stronę Państwowych Sieci Energetycznych 🙂

   Czy wiecie że zarówno rząd PO-PSL oraz dwukrotnie PIS odrzucił projekt (gotowy napisany przez centrum Adamia Smith oraz BIK) o edukacji podstaw ekonomii już w szkole podstawowej? Jak myślicie dlaczego za każdym razem takie projekty się odrzuca? Bo im zależy żeby społeczeństwo było (niedouczone to nieodpowiednie słowo) ułomne – ludzie w tym kraju wierzą że mają darmową służbę zdrowia, nie rozróżniają dochodu od przychodu, nie wiedzą nawet co to jest zaliczka na podatek. Więc jak możecie iść do wyborów i głosować za programami wyborczymi, jak nie macie pojęcia o podstawach.

   Dodam tylko że edukacja o ekonomii jest obligatoryjnym obszarem w nauce dzieci na zachodzie!!

   Garnitur dobrze leży dopiero w trzecim pokoleniu. Niestety w Polsce zmiany zajdą dopiero wtedy jak o Państwie będą decydować ludzie, którzy w żadnym stopniu nie byli wychowywani przez osoby. Które miały chociażby styczność z socjalizmem i komunizmem. Ale zmiany w tym rozumieniu to obranie kierunku i rozpoczęcie procesu trwającym długie lata.

   Niemcy – największa gospodarka w Europie (nie chce teraz przekłamać, ale bodajże 7 na świecie) do dzisiaj nie zatarli jeszcze śladów (w mentalności ludzi, w infrastrukturze, w innowacyjności itd.) na terenie dawnego NRD.

    • Żenujące…

     Idąc Twoją terminologią:

     USA i UK zadbały, aby w Jałcie zadbać o Polskę i zostawili nas za żelazną kurtyną.

     Polacy najeżdżając Czechosłowację dawały niniejszej ludności „Szansę. Niech umieją skorzystać z tej szansy”

     Powiem tylko jedno zdecydowana część gospodarki Polski zależy od Niemieckiej, jeśli im zacznie się dziać źle, odczujemy to szybciej niż tamtejsza ludność 🙂
     Może właśnie to jest potrzebne.

     • W Jalcie wygranym byl pewien wasaty Gruzin,ktory pod pretekstem mozliwego zamachu zwabil starego dziada Roosevelta do swojej ambasady i tam w nocy dobili targu. Roosevelta gowno obchodzila Polska, mial jeszvze wojne z Japonią. Churchil z kolei tak zadbal o naszych Bohaterów że najwybitniejszy polski generał, Stanisław Maczek musial potem zarabiac lejac piwo w barze dla swoich żołnierzy

 5. Trochę się zebrało osób i głosów w dyskusji dlatego się chciałbym odnieść do wszystkiego co zostało poruszone. polak2010. Każda partia ma osoby, które działały w PZPR w swoich szeregach. PiS też ma wielu. Przecież taki Piotrowicz to prokurator stanu wojennego odznaczony przez PRL a Jasiński był w PZPR. Kryże, Karski. Mógłbym wyliczać i wyliczać. Czepiasz się PSL-u. Piszesz, se się sprzedaje. To czego tyle razumy proponowali podmiankę PSL w ZP za Ziobro lub za Gowina i PSL odmówił bo kumanie się z PiS to polityczna śmierć. Jak PSL nie chciało iść z PiS-em to PiS próbował przejąć głosy z PSL próbując rozbić im w Sejmie i się im nie udało. To PiS wygasza polską gospodarkę. On ją niszczy poprzez obciążanie polskich przedsiębiorców co raz to nowymi opłatami. Bez przedsiębiorców ten system by padł. Na szczęście dla PiS Polakom jeszcze chce się zakładać nowe firmy bo jeszcze dokończają programy że starych programów z UE. Bez tego byłoby nieciekawie. Wiesz kiedy polak2010 kiedy społeczeństwo biednieje. Kiedy he na mniej rzeczy stać realnie a nie, że nominał na banknocie jest większy. A tak teraz jest a inflacja bije rekordy. W takim Lubaczowie pracy jest mało i słabo płatna. No chyba, że zaryzykujez i otworzysz własną firmę lub załapiesz się po znajomości. Jeśli ani to ani tk to ludzie uciekają za granicę. I to nawet naprawdę dużo ludzi wyjeżdżą bo chce coś odłożyć a nie od pierwszego do pierwszego w najlepszym przypadku wytrzymać. Hrabal. Co do Twoich komentarzy to w 100% się z nimi zgadzam. Ale, że się zgadzam to pewnie zaraz polak2010 napisze, że jesteśmy jedną osobą o wielu nickach ? PPPP co do komentarze o gazie no to też przyznam, że komentarz niepotrzebny. Natomiast co do Jałty to w pewnym sensie można uznać, że Polska w pewien sposób sprzedana ZSRR a nasi bohaterowie wojenni tacy jak Maczek nie otrzymali należytego szacunku bo o tym, że potem pracował jak zwykły człowiek to słyszałem.

  • Drogi Pppp 🙂 Akurat w tematem UPA i historią Ukrainy od XVI wieku swego czasu się nawet trochę interesowałem. Również skąd się wzięło OUN i UPA. Zawsze mnie interesowało kiedy o Ukrainie można mówić jako o państwie i narodowości. Temat UPA jest bardzo złożony i w jednym komentarzu czy wątku tematu nie da się przegadać bo to dobre kilka godzin wykładu można o tym mówić. Słucham tego linku co mi podrzuciłeś. I w sumie jest powielone to co się zawsze mówi w tym temacie. Tylko widzę, ze to jest tak wzięto tylko z jednej strony polskiej. Tak po konfederacku. Dla mnie to jest błąd dla rzetelności historycznej i skupia się głównie na przebiegu czystki etnicznej dokonywanej przez UPA oraz jej konsekwencjach a powody nie są poruszane. Nie wyłapałem tego w filmie by ten który mówi przedstawił w szerszym kontekście dlaczego Ukraińcy tak poszli do UPA. Odnośnie tego okresu w powiecie lubaczowskim polecam Ci przeczytać jak się interesujesz fajną książkę Alfonsa Filara, byłego policjanta MO w Lubaczowie , który wtedy działał w pacyfikowaniu band. Tam m.in. jest historia o tym, że Ukraińców przymuszano do działania w UPA Część też padło na dobry grunt tak jak obecnie w Rosji czy tak jak u Nas ruchy nacjonalistyczne zachęcają tych którzy im uwierzą pod płaszczem narodowego patriotyzmu co z patriotyzmem ma mało wspólnego a bardziej z szowinizmem, do worogości do innych nacji i ludzi tylko ze względu właśnie na tą nację. A ten konflikt z lat 1944-1947 nie był zero jedynkowy. I po jednej i po drugiej stronie życie straciły bezbronne osoby. Oczywiście niewspółmierna była liczba ofiar, ale jak słucham filmu to Polacy są w nim przedstawieni jako Ci co byli mordowani bez żadnej reakcji z ich strony. A on e niestety były. Dlatego uważam, żeby rozliczyć konflikt z lat 1944-1947 potrzebna jest chęć pogodzenia się z obu stron i wzajemne wyznanie win. Ukraina ma tutaj więcej bo więcej ofiar było. Ale raczej nie ma na to szans bo Bandera i UPA na Ukrainie jak u Nas Żołnierze Niezłomni. Są dla nich bohaterami w walce o niepodległą Ukrainę. Z tymi hasłami też UPA szło. I zapewne zauważyłeś, że napisałem ,,czystka etniczna”. Według prawa z tego co wiem te mordy UPA są ,,czystką etniczną z elementami ludobójstwa”. I bliżej mi do tej opinii choć potocznie nazywanie tego ,,ludobójstwem” nie jest czymś dla mnie niezrozumiałym bo jak ktoś mniej śledził temat tych mordów lub ma mniejszą wrażliwość na ten temat użyje zapewne tego określenia. Zresztą określenie ,,ludobójstwo” jest łatwiejsze do powiedzenia niż ,,czystka etniczna ze znamionami ludobójstwa” i bardziej medialna co wykorzystują politycy zwłaszcza z prawej strony a prym wiedzie w tym Konfederacja. Jak dla mnie sprawa ta powinna być bardziej historyczna niż polityczna bo świat poszedł do przodu. A My nie pójdziemy do przodu jak będziemy żyć cały czas przeszłością. Katyń, który jeszcze do niedawna był tak jak UPA zawsze wspominany przeszedł mam wrażenie do historii i teraz tylko wspomina się przy rocznicach tego wydarzenia i tyle. Miałem się nie rozpisywać, ale i tak się rozpisałem bo to temat rzeka a chciałbym abyś zrozumiał dlaczego uważam w tej sprawie tak a nie inaczej.

   • Masz prawo do swojej opinii, mamy wolność słowa. Ale wiem ze jeśli mordowano ukraincow to tylko i wylacznie w rewanżu i z zemsty. Nie mogliśmy dac się pomiatać. Wojna to tez ofiary cywilne czego jesteśmy świadkami na Ukrainie. Ja współczuję tym malym dzieciom, trzeba pomagać,one sa nic winne. Ale pamietajmy o historii. Pamiec nas umacnia. Tam tez ginely takie małe bajtle ktorych rówieśników teraz ratujemy

    • I szanuję również Twoje zdanie bo tutaj nikt nigdy racji w 100% mieć nie będzie bo wiele rzeczy nie wiemy. Oczywiście z polskiej strony to była właśnie zemsta, ale równie dobrze możemy tak powiedzieć o tych mordach z ówczesnej strony ukraińskiej. Zemsta nie usprawiedliwia zabicia człowieka. Jeszcze zrozumiem ktoś kto zasłużył, ale jednak i nie każdy Ukrainiec wtedy był banderowcem a stracił życie tylko dlatego, ze był Ukraińcem. Wojna niestety rządzi się swoimi prawami i niestety nie wszystko co wydaje się czymś normalnym może zaistnieć. Tak jak to, że nie raz nie wiadomo gdzie jest czyjś ,,grób”. To nie tylko domena konfliktu polsko-ukraińskiego z lat 40tych, ale wszelkiego konfliktu os ostrym przebiegu. II WŚ czy wojna na Bałkanach to pokazuje. Wiem o czym mówisz jeśli chodzi o Kongo i Turcję. Nawet jak jednej osobie, która miała nawet męża kongijczyka powiedziałem, że Leopold, który dla Belgów jest jedną najważniejszych postaci w historii Belgii dokonywał ludobójstwa to zostałem zrugany. Odpuściłem bo nie było o czym mówić. Tam było czyste ludobójstwo. Sprawa prostsza to określania niż konflikt z 1944-1947.

     • Ja tez nie umiał bym określić czy nie mam RUSIŃSKICH korzeńi. Moja babcia swietej pamięci byla chrzczona w cerkwi. Ale obchodzili jedne swieta i drugie, szanowali sie,zenili tylko wojna spowodowała ludobójstwo

  • Akcja Wisla to moim zdaniem jedyna dobra rzecz jaka zrobili czerwoni. Nie bylo wyjscia. Zresztą tam dostali lepsze, poniemieckie gospodarstwa. W przeciwnym razie mielibysmy tutaj drugie Balkany, nie byloby konca morderstw

   • Może słowo ,,dobra” to tak trochę nie pasuje bo dla nikogo nie była ona dobra, ale zgadzam się, że niestety to było jedyne wyjście by szybko spacyfikować UPA w terenie powiatu lubaczowskiego. Walki pewnie z czasem by się wygasiły siłą rzeczy, ale ofiar byłoby więcej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here