W Zespole Cerkiewnym w Radrużu rozbrzmią dźwięki muzyki sakralnej. W piątek, 29 lipca, o godz. 19:00 z koncertem „Obdarz nas pokojem” wystąpi Marta Boberska i Kwartet smyczkowy Insano. Wydarzenie zainauguruje Festiwal Dziedzictwa Kresów.

Co roku w ramach FDK w cerkwi pw. św. Paraskewy w Radrużu, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,organizowany jest koncert muzyczny. To miejsce przyciąga wielu muzyków i słuchaczy doskonałą akustyką i klimatem, jaki tworzy świątynia i jej niezwykłe otoczenie. W tym roku w Radrużu wystąpi dla nas Marta Boberska – absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej w latach 1994–2017, a od 2017 r. – solistka Polskiej Opery Królewskiej. Współpracowała także m.in. z Operą Narodową, Narodową Operą Łotewską w Rydze, Operą Nova w Bydgoszczy i Operą Krakowską. Prowadzi aktywną działalność koncertową, występując w repertuarze kameralnym i oratoryjno-kantatowym. Współpracuje z wieloma zespołami i wykonawcami muzyki dawnej.

Artystce towarzyszyć będzie Kwartet smyczkowy Insano. Na scenie pojawią się Magdalena Artman-Zalewska – skrzypaczka, Millenna Kamińska – skrzypaczka, nauczycielka, producentka międzynarodowych festiwali i konkursów muzycznych, Przemysław Ćwiek – altowiolista, który współpracuje także z Orkiestrą SINFONIA VIVA i Teatrem Muzycznym ROMA oraz Maciej Łukaszuk współpracujący z różnymi zespołami wykonującymi muzykę dawną i utwory późniejsze (od klasycyzmu do muzyki rozrywkowej).

Wydarzenie organizowane jest w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów przez Województwo Podkarpackie, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gminę Lubaczów oraz Muzeum Kresów w Lubaczowie i Zespół Cerkiewny w Radrużu.

Z pełnym programem FDK można zapoznać się na stronie festiwalkresow.pl. Warto śledzić także festiwal na facebook’u.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here