W niedzielne (24.07) popołudnie na granicy gmin Stary Dzików i Obsza, a zarazem granicy Podkarpacia i Lubelszczyzny odbyła się impreza plenerowa pn. „Spotkanie z kulturą”. Impreza doczekała się już 35-tej edycji.

„Spotkanie z kulturą” wróciło do kalendarza imprez po dwóch latach przerwy. Trzydziesta piąta edycja wydarzenia odbyła się w niedzielę, tradycyjnie na skraju lasu tuż przy granicy gmin Stary Dzików i Obsza.

Na scenie zaprezentowały się zespoły: dziecięca grupa wokalna ze Starego Dzikowa i Obszy, Zespół „Dzikowianie” z Starego Dzikowa, Zespół „Stokrotki” z Cewkowa, KGW „Babiczanki” z Babic, Klub Seniora z Woli Obszańskiej, Kapela Wygibusy z Biłgoraja, Zespół MEFFIS a zabawę taneczna poprowadził zespół The Tonacja i DJ Yaro. Podczas imprezy odbył się również konkurs kulinarny w którym wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z: Moszczanicy, Ułazowa, Woli Obszańskiej i Zamchu. Pierwsze miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Ułazowa za przepyszne gołąbki z tartymi ziemniakami i kaszą gryczaną.

Dziękujemy za wspaniałą współpracę naszym partnerom z Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Cewkowie, a także pracownikom Urzędu Gminy w Starym Dzikowie – podsumowują organizatorzy.

Gospodarzami wydarzenia byli: Tomasz Jabłoński – Wójt Gminy Stary Dzików oraz Andrzej Placek – Wójt Gminy Obsza. W wydarzeniu wzięli również udział zaproszeni goście: Anna Huk – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Zenon Swatek – Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Józef Ozimek – członek Zarządu Powiatu Lubaczowskiego, Stanisław Goraj – V-ce Prezes Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.

Galeria zdjęć, fot. GOK w Starym Dzikowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here