W poniedziałek (25.07) w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie leśnicy przekazali symboliczne promesy na łączną kwotę 700 tys. złotych. Środki zostaną przeznaczone na remonty dróg powiatowych.

W spotkaniu uczestniczyli Nadleśniczy Nadleśnictwa Oleszyce Stanisław Zagrobelny oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Narol Hubert Balicki. Przekazali oni na ręce samorządowców symboliczne promesy na łączną kwotę 700 tys. złotych. Kwota 500 tys. złotych od Nadleśnictwa Oleszyce będzie przeznaczone na przebudowę ponad 7-kilometrowego odcinka drogi powiatowej na odcinku Cewków – granica województwa. Natomiast Nadleśnictwo Narol przeznaczy 200 tys. złotych na przebudowę drogi powiatowej nr 1657R Cieszanów – Brusno w km 0+000 – 1+800.

W spotkaniu uczestniczyła Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Huk oraz Senator RP Mieczysław Golba.

Spotkanie było także okazją do złożenia podziękowań władzom województwa i parlamentarzystom za wspieranie inicjatyw Powiatu Lubaczowskiego oraz pozyskiwane dzięki temu wsparcie finansowe, jak np. ostatnia dotacja z Funduszu Sprawiedliwości, dzięki której powiat otrzymał środki na zakup żywności oraz artykułów do urządzania noclegów, a do szpitala trafiły torby medyczne dla ratowników. Za wsparcie w murach lecznicy osobiście podziękował dyrektor Szpitala Piotr Cencora wraz ze Starostą Lubaczowskim Zenonem Swatkiem, Członkami Zarządu Powiatu oraz zespołem ratowników i pracowników szpitala – czytamy w komunikacie powiatu lubaczowskiego.

Galeria zdjęć, fot. Powiat Lubaczowski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

12 komentarze

 1. Proszę wybaczyć, ale zaczyna mnie coraz bardziej denerwować ta propaganda „sukcesu”. W tym samym dniu Lasy Państwowe wręczyły samorządom powiatu jarosławskiego czeki na prawie 2,1 mln zł czyli 3x razy więcej! Nasz powiat jest w pierwszej piątce najbiedniejszych powiatów w kraju, jest największym powiatem województwa podkarpackiego, proporcjonalnie mamy chyba najwięcej lasów i dostaliśmy ochłapy! Super! Jak ta władza troszczy się o nas…

 2. Prawda jest taka, że lasy państwowe przyczyniają się do destrukcji dróg więc powinny dokładać się do budowy jak i potem ich remontów.
  Starosta niech naprawdę weźmie się do pracy bo szpital to jego działka a nie liczy tylko na pieniądze wydawane przez reklamodawców z solidarnej.Socjalizm już raz był i upadł zostawiając Polakom długi.

 3. A gdzie były Lasy Państwowe i Pan Zagrobelny ze swoimi pieniędzmi kiedy były drogi porozjeżdżane przez ciężki sprzęt zanim PIS przejął władzę w powiecie. Chyba każdy z powiatu udając się na grzyby np, na Futorach gdzie praktycznie cały Lubaczów czy Oleszyce uczęszcza widział jak 200 metrowy odcinek drogi z dziurami jak po bombach straszył zawieszenia
  aut lokalnej społeczności i jak trzeba było omijać dziury jadąc prawie rowem. I te pieniądze długo proszono Pana Zagrobelnego i przez jakieś 5-6 lat proszono o dokończenie drogi bo ponoć była to część podległa Nadleśnictwu Oleszyce. Dopiero w zeszłym roku widziałem, że zrobiono. Nie ma to jak wspierać ,,swoich” a nie lokalną społeczność. Ciekawe czy by Nadleśnictwo było tak szczodre kiedy PiS by nie rządziło.

 4. Rządy Platformy Obywatelskiej i PSL chciały sprywatyzować lasy państwowe i dobrać się do ich wypracowanych pieniędzy na szczęście Platforma Obywatelska i PSL przegrali w 2015 roku wybory i na szczęście dla naszej ojczyzny nie udało im się tego zrobić.
  A teraz jak widać Lasy państwowe funkcjonują i mają pieniądze na remont dróg.

 5. Pomyślcie sobie tylko jakby rządy Platformy Obywatelskiej i PSL sprywatyzowali lasy państwowe to zwykły obywatel do lasu by nie wszedł.
  Przykładem najlepszym jest jak rząd Platformy Obywatelskiej i PSL zlikwidował polską kolebkę czyli Stocznie.

  • Dam ci kolejny link do tej informacji, ze to właśnie PiS miał pomysł prywatyzacji polskich lasów. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/lasy-panstwowe-prywatyzacja-pomysl-pis/z9vjj51. I to chcieli zrobić w zeszłym roku. PiS taką plotę puścił, że PO-PSL i jeszcze do tego użył haniebnie Kościoła by oczerniać poprzednich rządzących. Za to, że wtedy potraktowali Kościół jako tubę propagandową do PiS-u nie ma szacunku bo to jest dla mnie coś obrzydliwego gdy proboszcz ,,tuli się” biznesowo z jakimkolwiek politykiem. I właśnie wtedy PiS straszył, ze nikt do lasu nie wejdzie. I tak ludzi straszyli. Super władza co ludzi poprzez kłamstwo i powielając to kłamstwo przez Kościół przez co ludzie tym bardziej w to kłamstwo uwierzą bo jest uwiarygodnione przez Kościół straszą ludzi. Piszesz o stoczniach. PiS mówił jak to, że od jakoś ,,odbuduje” przemysł stoczniowy. A tutaj okazało się, ze w 2017 tacy jak ty uwierzyli w słynną ,,stępkę” a teraz okazuje się, że trafiła ona na złom. Dwa złote na kilogram. Może sobie nawet kupić jej kawałek pewnie na pamiątkę Masz link tutaj bo CI w TVPiS nie powiedzieli https://www.rp.pl/transport/art35646541-slynna-stepka-trafi-na-zlom-porazka-stoczniowej-inwestycji-pis. Obiecali Muzeum Bitwy Warszawskiej. Nic nie ma. Obiecali Ci CPK. Nie ma. Nawet działek nie kupili. PiS oszukiwał w PCK. W organizacji charytatywnej. Wyprowadzono 3 mln złotych. Rozlicz najpierw swoje środowisko zanim zaczniesz rozliczać innych.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here