Za niespełna miesiąc piłkarze MKS HML Pogoni-Sokoła Lubaczów rozpoczną nowy sezon i walkę o ligowe punkty. Klub nie porzucił myśli o czwartej lidze, a w wywalczeniu awansu mają pomóc nowi zawodnicy.

Poprzedni sezon lubaczowskiego MKS-u był jednym z najlepszych od lat. Piłkarze Pogoni-Sokoła zakończyli rywalizację na drugim miejscu, a do awansu zabrakło naprawdę niewiele. Działacze jednak nie odpuszczają i nadal otwarcie mówią, że celem na nowy sezon jest awans do czwartej ligi. Zaznaczają zarazem, że nie będzie to łatwe, bo liga w nowym sezonie będzie wyjątkowo mocna (z IV ligi spadły zespoły z Przeworska, Tuczemp i Kańczugi – przyp. red.). Co ważne, za deklaracjami idą czyny, bo do zespołu biało-niebieskich pozyskano dwa bardzo duże wzmocnienia.

Pierwszy transfer to Paweł Hass, który wraca do Pogoni-Sokoła po dziesięciu latach. W ostatnim sezonie „Hasek” wywalczył wicemistrzostwo czwartej ligi podkarpackiej w barwach JKS-u Jarosław. Teraz ten 30-letni gracz wzmocni ofensywę zespołu z Lubaczowa i ma szansę królować na boiskach naszej „okręgówki”. Drugą nową twarzą w lubaczowskim klubie jest Bartłomiej Raba. Ten zawodnik również przyszedł z jarosławskiego JKS-u i ma wzmocnić defensywę zespołu. W klubie słyszymy, że do tej formacji poszukiwany jest jeszcze jeden gracz, ale czy do transferu dojdzie – pewności nie ma.

Trenerzy oraz zawodnicy MKS HML Pogoni-Sokoła Lubaczów od czwartku (14.07) rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu 2022/23. Na treningu pojawiło się osiemnastu piłkarzy – w tym dwóch nowych zawodników. Dziś (16.07) odbędzie się pierwszy mecz kontrolny przeciwko drużynie Santos Piwoda, a później drużyna seniorów ma zaplanowany obóz przygotowawczy w Bieszczadach i serię kolejnych gier kontrolnych. Pierwsze starcie o ligowe punkty w połowie sierpnia.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here