W czwartek (14.07) w Lubaczowie gościli parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej – Paweł Kowal i Marek Rząsa. W ramach cyklu #1000spotkań rozmawiali z mieszkańcami „nie tylko o polityce”.

Czwartkowy pobyt na ziemi lubaczowskiej parlamentarzyści KO rozpoczęli od wizyty w Rudce i Gorajcu, gdzie złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod pomnikami ofiar pomordowanych przez bandy UPA. Posłowie zaglądnęli także do Chutoru Gorajec, gdzie rozpoczął się Festiwal Folkowisko, by porozmawiać z Marcinem Piotrowskim m.in. o prowadzonych przez niego i Fundację Folkowisko akcjach pomocowych.

Otwarte spotkanie z mieszkańcami Lubaczowa i okolic rozpoczęło się o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury.

Przybyłych na spotkanie przywitał Wiesław Bek, a jako pierwszy wystąpił Paweł Kowal. W swojej wypowiedzi odniósł się on do bardzo ważnego dziś dla Polaków tematu poczucia bezpieczeństwa i omówił go w trzech wymiarach – zdrowotnym, ekonomicznym i militarnym. Poseł KO kilka razy podkreślał, że rządzący nie spełniają oczekiwań Polaków, podając zarazem konkretne przykłady. Wtórował mu także poseł Marek Rząsa, który m.in. przytoczył wypowiedzi Prezesa NBP Adama Glapińskiego mówiącego o braku zagrożenia inflacją w naszym kraju.

Przybyłych do Lubaczowa posłów KO zdecydowanie zaskoczyła frekwencja i aktywność mieszkańców na sali.

Galeria zdjęć.

elubaczow.com, hp


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

21 komentarze

 1. Tym to My już podziękujemy, za wszystko !!!! Włącznie z podniesieniem wieku emerytalnego, VAT-u i zabraniem Nam pieniędzy z OFE oraz za słowa ,,Piniędzy ni ma i ni będzie”, a o dziesiątkach afer z Amber Gold na czele to już nawet nie wspomnę !!!!! Ile razy można dać się nabierać????

  • Skoro ci prawi i sprawiedliwi niby rządzą od 7 lat to ile tych afer wykryli? Którym to prominentnym działaczom Platformy cokolwiek udowodnili (tak udowodnili! bo obrzucać błotem każdy głupi potrafi)? Prokuratura na usługach jednej partii, wszystkie służby na usługach jednej partii, telewizja publiczna na usługach jednej partii i co chociażby Donaldowi Tuskowi udowodniono?
   Nie chce mi się kopać z koniem i pisać o „dokonaniach” tych prawych i sprawiedliwych, o „tłustych kotach” we wszelkich możliwych spółkach, o zawłaszczeniu wszystkiego co państwowe, od telewizji poczynając, o tysiącach kłamstw i przeinaczeń, o próbie wcielenia w życie powiedzenia Goebbelsa „kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą”, nie chcę pisać o kreatywnej księgowości i o kosmicznym zadłużaniu Polski, ani nawet o skłóceniu Polaków i podziale na „gorszy sort”, nie będę też rozwijał tematu, że Unia Europejska musiała bronić samych Polaków przed reformą wymiaru sprawiedliwości, bo gdyby do niej doszło, to jutro nie mógłbym już nic napisać, nie napiszę też o tym, że „wojaczka” z Europą i Unią Europejską nie doprowadziła do niczego dobrego, bo nie tylko nikt się z nami nie liczy, to jeszcze staliśmy się pariasem Europy, bo obecna partia nie umie prowadzić zupełnie polityki zagranicznej… Ale wystarczy. Ci którzy myślą umieją dokonać rachunku zysków i strat, Ci którzy popierają PiS, no cóż… Cokolwiek bym nie napisał będą podważać, „bo tak” i argumenty są im zbędne. Pozdrawiam

  • Amber Gold jest ciągle rozliczane. Amber Gold ci przeszkadza, ale o GetBack nawet nie piśniesz słowa. Amber Gold to straty 0,85 mld, a Get Back – 2,5 mld (prawie TRZY RAZY WIĘCEJ) – to jest ok. O Skokach w przekrętach na 4,4 mld (5 i PÓŁ RAZY WIĘKSZE STRATY, niż w Amber Gold). To wszystko jest OK. Ta Telewizja nazywana błędnie „publiczną” robi wam taką sieczkę z pozostałości po szarych komórkach lub miejscach na nie, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Zakładnicy we własnym kraju, na własne życzenie i jeszcze bijący brawo.

 2. Zauważcie, że po każdych wyborach Platforma Obywatelska i PSL twierdzą, że mają ogromne poparcie wśród młodzieży a na PiS głosują mohery i patologia.
  Teraz widać jacy to młodzi wyborcy Platformy Obywatelskiej i PSL siedzą na tej sali.

  • Co PSL ma wspólnego z tym spotkaniem? Byli parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej, PSL do niej nie należy. A koalicji PO-PSL nie ma już prawie 7 lat. PO na naszym terenie praktycznie nie istnieje, od samego swojego początku, więc nie ma co się dziwić, że nie ma młodzieży. Ogólnie w kraju ogromnego poparcia wśród młodzieży nie mają, nie słyszałem nigdy żeby tak twierdzili, po każdych wyborach są dokładne sondaże jakie grupy społeczne jak głosowały i nie ma w nich ogromnej przewagi (a nawet nie ma żadnej, w ostatnich wyborach parlamentarnych PiS wygrało w każdej grupie wiekowej), więc nie sądzę żeby mówili takie głupstwa skoro sondaże powyborcze pokazują czarno na białym jak jest. Ale generalnie im młodsi wyborcy, tym mniej głosów na PiS. Ze strony rmf24.pl późnym wieczorem 13.10.2019:
   „W niedzielnych wyborach na PiS głosowało 26,2 proc. osób w wieku 18-29 lat. KO uzyskała w tej grupie 24-proc. poparcie, Konfederacja 20,2-proc., SLD 17,7-proc., zaś PSL – 10,3-proc.
   Wśród 30-39-latków na PiS zagłosowało 36,9 proc. osób, KO zdobyła w tej grupie wyborców 29,8 proc głosów, SLD – 12,4 proc., PSL – 11,1 proc., natomiast Konfederacja – 8,2 proc.
   Osoby w wieku 40-49 lat najwięcej głosów (40,7 proc.) oddało na PiS; 31,7 proc. opowiedziało się za KO; 11,6 proc. za SLD; 10,6 proc oddało głos na PSL; a 4,3 proc. na Konfederację.
   Z kolei w grupie osób w wieku 50-59 lat PiS uzyskało 51 proc. głosów; KO – 26,3; PSL – 9,9 proc; SLD – 9,2 proc., a Konfederacja – 2,8 proc.
   Największe poparcie PiS zdobyło wśród osób w wieku 60 lat i więcej, gdzie na tę partię zagłosowało 55,6 proc. wyborców, KO uzyskała w tej grupie 25,3- proc. poparcie, SLD – 10-proc., PSL – 7,4-proc., natomiast Konfederacja – 1,1- proc.”

   • Szkoda strzępić ryja. Do tego patusa kompletnie nic nie dociera. Znamy go z różnych wypowiedzi. Kiedyś jeszcze nieudolnie próbował prowadzić „dyskusję” na „argumenty”, ale zwykle poległ na podstawach.

    Choćby kraj płonął, on i tak będzie twierdził, że PiS to najlepsze co nam się przytrafiło. To sekciarz.

 3. Naliczyłem 41 osób do tego minus pięć osób personelu to powiem wam siła jest.
  Ciekawy jestem którzy to ci silni, rośli mężczyźni będą wyprowadzać siłą pana Glapińskiego z urzędu ?
  I czy na wykładzie pana Kowala była mowa o znaczeniu słowa ,, Anarchia”

 4. Nie wiem co gorsze – garstka seniorów na spotkaniu w małej miejscowości jaką jest Lubaczów (i to w godzinach pracy większości młodych ludzi) czy zwożenie seniorów autobusami do miast i miasteczek, gdzie przemawia kaczor. Świetny przykład manipulacji mieliśmy w miejscowości Kórnik. To mieścina mniejsza od Lubaczowa, gdzie tak jak u nas – każdy z każdym się zna lub kojarzy. Rodowici mieszkańcy Kórnika nie zostali wpuszczeni na spotkanie z Prezesem Kaczyńskim i też zupełnie nie kojarzyli większości osób, które były na spotkaniu. Warto też zaznaczyć, że Kaczyński jest zwykłym posłem, który przyjechał w obsadzie prywatnej ochrony i wielu funkcjonariuszy Policji.

  Ta sama sytuacja spotkała rodowitych mieszkańców Gniezna.

  Śmiech na sali. W ostatnich dniach Neo-Nówka opublikowała swój skecz w odmienionej wersji, który znakomicie obrazuje ciebie i innych sekciarzy PiS. Zero samodzielnego myślenia, tylko łykacie tak tą propagandę, którą wam sieją w TVP i u innych Sakiewiczów, którzy zagrają tak, jak i Mateo zagra.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here