Wiceminister Anna Schmid chwali rządowy program, fot. arch.

Do gmin z naszego terenu i powiatu lubaczowskiego trafi w sumie ponad 18,5 mln zł na różnego rodzaju inwestycje. To wynik naboru wniosków III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych skierowanego do gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w kwocie 1 960 000 zł w Horyńcu-Zdroju ma postwać Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą techniczną i wyposażeniem. Po 2 mln zł otrzymały miasto Lubaczów na modernizację oświetlenia ulicznego, gmina Narol na przebudowę i rozbudowę sieci wodociągowej, gmina Wielkie Oczy na budowę i modernizację infrastruktury oświetlenia ulicznego oraz powiat lubaczowski na poprawę dostępności komunikacyjnej poprzez przebudowę dróg powiatowych na terenie gminy Narol.

Gmina Lubaczów otrzymała 5 mln zł, a środki mają być przeznaczone na na przebudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie. Kwota 1 960 000 zł zostanie przeznaczona na rewitalizację Zespołu Parkowo-Pałacowego w Oleszycach wraz z drogą dojazdową, a 1 615 000 zł wesprze budowę dróg gminnych na terenie Gminy Stary Dzików.

Ogłoszone dzisiaj przez szefa rządu dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu – tym razem dla postpegeerowskich samorządów – to kolejne ogromne i ważne wsparcie dla naszych gmin i powiatów – także z powiatu lubaczowskiego. Dzięki tym środkom powstaną nowe drogi, czy inne obiekty służące mieszkańcom, na których budowę nie stać wielu samorządów. Kolejny raz serdecznie dziękuję Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za zrozumienie potrzeb naszych mieszkańców – mówi Anna Schmidt, wiceminister w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, poseł na Sejm RP.

O wsparcie w tej edycji programu mogły ubiegać się gminy i powiaty, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Łącznie ponad 1800 wniosków uzyskało pozytywną rekomendację do otrzymania środków z budżetu państwa. Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie nawet do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego wynosi 2 proc.

elubaczow.com, hp


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

11 komentarze

  1. Anna Schmidt załatwi wszystko co chcesz wszystko co sie buduje remontuje to wszystko dzięki niej Dzięki Schmidt to i w ulach jest dwa razy więcej miodu jak było muchy są 10 razy większe a zobaczycie ile obieca przed wyborami

  2. Po co nam te 18,5 mln. złotych dla obywateli, ludzie powiązani z Platformą Obywatelska i PSL źle się z tym czują.
    Kiedyś za ich rządów Platformy Obywatelskiej i PSL nie było 500+ 1000+ 13 i 14 emerytury, podwyżki dla emerytów wynosiły 4 zł, ale prowadzili politykę cyt. klasyka ,,ciepłej wody z kranu ” czyli (Biednymi ludźmi łatwo się rządzi )

  3. Ja wspieram ten Rząd zawsze głosowałem i będę głosował na Partie Polską a nie tylko polsko-języczną jaką jest PO kim oni są i co robili doskonale pamiętam ale widzę że i w Lubaczowie jeszcze pozostało kilkunastu wyznawców tych oszustów z PO w PIS też jest ziarno i plewa i jak potrafią oddzielić ziarno od plewy to będzie super

    • Tak jest też na facebooku Poseł Teresy Pamuły. I to wcale nie musi być błąd. Z Wikipedii: „Rewaloryzacja – działanie konserwatorskie mające na celu przywrócenie wartości użytkowych i ekspozycję dziedzictwa kulturowego zarówno zabytków architektury jaki i zespołów urbanistycznych. Pojęcie rewaloryzacji w odniesieniu do obiektów architektury zawiera połączenie zabiegów konserwatorskich (takich jak oczyszczenie, rekompozycja, reintegracja czy odbudowa) z całym repertuarem zabiegów adaptacyjnych. Rezultatem tych działań jest dostosowanie istniejących lub zdegradowanych założeń, z możliwie maksymalnym zachowaniem walorów historycznych, do wymogów współczesnych użytkowników, dostosowanie funkcjonalne oraz integrację z kontekstem urbanistycznym. Rewaloryzacja w połączeniu z całokształtem działań gospodarczych i społecznych związanych z poprawą funkcjonalną i użytkową nazywana jest rewitalizacją.”

    • Z czego tutaj być dumnym. Praktycznie w Sejmienczyki w swojej pracy się nie udziela. Na mównicy raz jest na ruski rok. Jest Posłem z tego okręgu i powiatu to sygnuje swoją twarzą co centrala zadecyduje. Poseł Pamuła miała tam tyle dogadania co nic. No może ewentualnie na co dać i tyle. Robić robiło się wcześniej. Nie trzeba było się tym chełpić jak robi to PiS. Co innego cieszyć się, że coś jest a co innego się przechwalać na siłę.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here