Tegoroczni maturzyści mogą starać się o Stypendia Pomostowe w wysokości 7 000 zł. Fundacja Banku Spółdzielczego w Lubaczowie rozpoczęła nabór wniosków. Rekomendację otrzyma 10 uczniów.

W ramach Programu maturzyści pochodzący ze wsi i małych miejscowości, z niezamożnych rodzin mogą otrzymać stypendium na I rok studiów oraz wsparcie finansowe w dalszych latach edukacji akademickiej. Program Stypendiów Pomostowych jest jednym z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Zainicjowany został w 2002 r. przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności – informuje w komunikacie prasowym Marlena Zalewska, Prezes Zarządu Fundacji.

Do XXI edycji Programu (2022/2023) przystąpić mogą uczniowie, którzy ukończyli liceum, technikum lub szkołę branżową II stopnia w 2022 r., osiągnęli dobre wyniki w nauce, a na maturze otrzymali min. 100 punktów. Ponadto zostali przyjęci na I rok dziennych studiów I stopnia lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich realizowanych w polskich akademickich uczelniach publicznych. Dodatkowo kandydaci muszą być zameldowani w powiecie lubaczowskim i pochodzić z rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 2107 zł brutto.

Fundacja Banku Spółdzielczego w Lubaczowie udzieli rekomendacji 10 stypendystom, natomiast ostateczną decyzję o przyznaniu stypendiów podejmuje zarządca programu, czyli Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Szczegółowe informacje i niezbędne dokumenty znaleźć można pod linkiem: https://fundacjabslubaczow.pl.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here