Fot. Tomasz Korczyński, cracoviadanza.pl

Jedyny w Polsce profesjonalny zespół tańców historycznych, specjalizujący się w tańcu barokowym, pojawi się w Horyńcu-Zdroju. 30 lipca o godz. 20:00 na deskach Amfiteatru w Parku Zdrojowym wystąpi światowej sławy Balet Dworski Cracovia Danza ze spektaklem „Alla Polacca – Legenda o Twardowskim”.

Z czego wyrasta polska kultura i co kształtuje naszą tożsamość? Odpowiedzi na te pytania szukać będzie można oglądając spektakl. Przedstawiona w nim zostanie staropolska tradycja. Pojawią się tańce narodowe, takie jak polonez, mazur, czy polka. Ponadto poznamy dawne zabawy, zwyczaje i legendy.

„Alla Polacca” rozpocznie się od uroczystego tańca z lampionami w szlacheckim dworku. Dwaj szlachcice zaprezentują tradycyjny taniec z szablami. Z kolei niewinna zabawa dziewcząt w czary przywoła diabła, którego przegonić będzie w stanie tylko legendarny alchemik – przybywający na grzbiecie koguta – Pan Twardowski.

Dofinansowano z Programu Rządowego „Ballady i romanse” ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here