LKS „Huragan” Basznia Dolna okazał się najlepszą drużyną podczas niedzielnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubaczów. Zawody rozegrano na stadionie w Antonikach.

Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się pięć zespołów z terenu gminy Lubaczów. Mecze odbywały się w czasie 2 x 20 minut z 10 minutową przerwą, a pierwszy etap gier został rozgrany systemem pucharowym. W tej części zawodów „Start” Lisie Jamy uległ niespodziewanie 0:1 „Rolnikowi” Wólka Krowicka, a „Piast” Antoniki” przegrał po rzutach karnych 7:8 z „Huraganem” Basznia Dolna. Wolny los przypadł z kolei „Zrywowi” Młodów.

W dalszej część rywalizacji „każdy z każdym” padły następujące wyniki:

„Rolnik” Wólka Krowicka  –  „Zryw” Młodów 1 : 2
„Rolnik” Wólka Krowicka  – „Huragan” Basznia Dolna 1 : 3
„Zryw” Młodów  – „Huragan” Basznia Dolna  0 : 1

W ostatecznym rozrachunku MISTRZEM Letniego Turnieju Piłki Nożnej Ludowych Klubów Sportowych o Puchar Wójta Gminy Lubaczów 2022 została drużyna „HURAGAN” Basznia Dolna.

Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny:

II  – „Zryw” Młodów;
III – „Rolnik” Wólka Krowicka;
IV – „ Piast” Antoniki;
V –  „Start” Lisie Jamy

Wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny otrzymały w nagrodę z rąk Wiesława Kapla – Wójta Gminy Lubaczów dyplomy i piłki nożne. Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowy puchar oraz talon na zakup sprzętu sportowego wartości 1000 zł. Zwycięzcy II i III miejsca otrzymali talony na zakup sprzętu sportowego wartości odpowiednio 700 zł i 500 zł.

Podczas turnieju wybrany został „Najlepszy bramkarz”, którego wybrali sędziowie i kapitanowie drużyn. Jednogłośnie został nim Marcin Pukas z LKS „Huragan” Basznia Dolna. „Najlepszym strzelcem” turnieju został Grzegorz Furgała – zawodnik LKS „Rolnik” Wólka Krowicka.

O regenerację sił zawodników zatroszczyły się Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, które wraz z Panią sołtys przygotowały smaczny, kaloryczny poczęstunek – serdecznie dziękujemy. Organizatorzy dziękują również miejscowym działaczom Ludowego Klubu Sportowego „Piast” Antoniki za wzorowe przygotowanie obiektu sportowego na przeprowadzenie Turnieju oraz wszystkim uczestnikom i kibicom za zaangażowanie i sportową postawę – czytamy na stronie Gminy Lubaczów.