W dniach 24-26 czerwiec 2022r. w Horyńcu Zdroju realizowane były trzydniowe “Rekreacyjno- sportowe warsztaty szkoleniowe osób niepełnosprawnych „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

W ramach organizacji zadania 20-osobowa grupa osób, członków Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Lubaczów oraz Polskiego Związku Niewidomych Koło Lubaczów wzięła udział w warsztatach, podczas których oprócz zajęć rekreacyjnych, zorganizowane zostały także zajęcia z Nordic Walking. Poprowadziła je mistrzyni świata Małgorzata Kubiszyn.

Ponadto dla uczestników wyjazdu w Uzdrowisku Horyniec zostały zorganizowane zajęcia na basenie leczniczym z wodą siarczkowo-siarkowodorową oraz gimnastyka na świeżym powietrzu pod nadzorem instruktorów. W ramach zadania zostały zorganizowane konsultacje z pracownikiem PCPR Arkadiuszem Markiewiczem, który w ramach porozumienia o współpracy przybliżył uczestnikom projektu informacje na temat ulg i uprawnień przysługujących osobom niepełnosprawnym. W niedzielne przedpołudnie,
po wymeldowaniu z hotelu, w drodze powrotnej do domu, grupa uczestnicząca w projekcie skorzystała z integracyjnego wyjazdu do Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach oraz Muzeum Miejsca Pamięci w Bełżcu.

„Rekreacyjno – sportowe warsztaty szkoleniowe osób niepełnosprawnych „W zdrowym ciele zdrowy duch” zrealizowano w ramach otwartego konkursu ofert p. n. Działania na rzecz osób niepełnosprawnych i dofinansowano z budżetu Powiatu Lubaczowskiego.

Galeria zdjęć.

Informacja nadesłana.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here