8. Cieszanowska Dycha [WYNIKI]

0

79-ciu zawodników stanęło w sobotę (2.07) na starcie Cieszanowskiej Dychy organizowanej ku pamięci Wojtka Pałczyńskiego. Obok biegaczy pojawili się również zawodnicy Nordic Walking.

Zanim rozpoczęły się zawody, Grzegorz Gajdus przeprowadził rozgrzewkę. Następnie biegacze mieli do pokonania dystans 10 km . W ósmej edycji zawodów zwyciężył Łukasz Markowicz z Wrocławia (37:53). Drugi linię mety przekroczył Piotr Biżek z Wierzchowisk (39:32). Trzecie miejsce na podium zajął Damian Ślęczka z Rzeszowa (39:44). W gronie kobiet najlepsza była Iryna Koval z Warszawy (44:37). Drugie miejsce wywalczyła Anna Śliwa z Tomaszowa Lubelskiego (47:10), a trzecie – Patrycja Amrożkiewicz z Sanoka (50:12).

Natomiast w kategorii Nordic Walking zawodnicy mieli do pokonania 5 km trasę. Najszybciej ukończył ją Krzysztof Jaśkiewicz (37:02). Zaraz za nim na mecie pojawiła się Małgorzata Dankowska (37:05) i kolejno: Grzegorz Gwozda z Tomaszowa Lubelskiego (37:54), Szymon Biały z Oleszyc (38:37), Wioletta Kut z Cieszanowa (39:51) i Ewa Cwanek-Florek z Rzeszowa (41:58).

Wszystkim laureatom nagrody wręczył Zdzisław Zadworny Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów.