Zdecydowałeś się przyjąć ofertę pracy za granicą i właśnie uświadomiłeś sobie, że nie wiesz, co zrobić ze swoim zwierzątkiem na czas wyjazdu? Nie jest to łatwa decyzja, dlatego tak ważne jest zabranie się za przygotowania odpowiednio wcześniej. Dzięki temu nie tylko zapewnisz sobie komfort psychiczny, ale także Twojemu pupilowi będzie łatwiej oswoić się z nową sytuacją. W tym artykule znajdziesz kilka podpowiedzi, w jaki sposób najlepiej zadbać o zwierzątko na czas wyjazdu za granicę.

Wyjazd z pupilem

Chcesz zabrać zwierzątko ze sobą? To oczywiste, jednak może okazać się nie do wykonania. Pamiętaj, że wyjeżdżasz do Holandii ze względu na pracę, a nie rozrywkę – obecność pupila może znacząco wpłynąć na Twoją efektywność. Dlatego, zanim zaczniesz pakować was oboje, skontaktuj się w pierwszej kolejności z pracodawcą, aby dopytać czy istnieje możliwość, abyś zabrał go ze sobą. Miej na uwadze, że duża ilość godzin, praca zmianowa i Twoja nieobecność w mieszkaniu, z pewnością nie będzie przyjemnym czasem dla zwierzaka, tym bardziej w nieznanym mu do tego czasu miejscu.

Pobyt zwierzaka u kogoś znajomego

Zostawianie pupila u rodziny lub znajomych jest najczęściej praktykowanym rozwiązaniem. W sumie to nic dziwnego. Ty i Twój zwierzak znacie otoczenie oraz ludzi, a tym samym oboje czujecie się znacznie bardziej komfortowo i pewniej. Co więcej, w tym przypadku zaoszczędzasz sporo pieniędzy, ponieważ pomoc znajomych nie będzie tak kosztowna jak wynajęcie hotelu dla zwierząt. Jednak i tym razem musisz pamiętać o kilku kwestiach:

  • – po pierwsze – zapakuj ulubione zabawki oraz karmę zwierzaka,
  • – po drugie – dogadaj się z bliskimi w kwestii przelewania środków na karmę oraz nieprzewidziane wydatki związane z opieką,
  • – po trzecie – zorganizuj testowy pobyt w tymczasowym domu, aby pupil zaczął się do niego przyzwyczajać.

Wykupienie pobytu w hotelu dla zwierząt

Hotel dla zwierząt jest dobrym rozwiązaniem, ale najczęściej branym pod uwage dopiero gdy powyższe dwa są niemożliwe do zrealizowania. W tym przypadku będzie znacznie drożej, a zwierzak może dość mocno przezywać rozłąkę. Da się w niewielkim stopniu to załagodzić. Jak? Odpowiednio wcześniej zacznij go przyzwyczajać do nowego miejsca, dzięki temu nie będzie się czuł ani porzucony, ani niekomfortowo z nieznanymi mu ludźmi oraz zwierzakami. 

Wciąż poszukujesz pracy dla siebie? Serwis informacyjny Głos Polski – https://glospolski.nl/kategoria/oferty-pracy/ ułatwia użytkownikom znalezienie pracy, poprzez publikacje tylko sprawdzonych i rzetelnych ogłoszeń. Co więcej, na stronie internetowej – https://glospolski.nl/ możesz znaleźć mnóstwo informacji, które mogą być dla Ciebie przydatne podczas wyjazdu do Holandii np. co aktualnie się tam dzieje, jak wygląda sytuacja polityczna lub jakie wydarzenia sportowe odbędą się w najbliższym czasie.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here