OnkoRejs znów zawitało do Gminy Lubaczów

0

Po raz siódmy do Gminy Lubaczów zawitali uczestnicy ogólnopolskiego marszu dla osób chorych onkologicznie oraz wspierających je osób zdrowych. W tym roku odwiedzili oni nasz region 27 czerwca.

fot. Gmina Lubaczów

Projekt OnkoRejs Granicami Polski polega na zorganizowaniu 7-dniowego marszu, który obejmuje 34 piesze trasy wzdłuż granic Polski. Każda liczy ok. 100 km, którą  pokonują 10-osobowe zespoły. Składają się one osób z problemami onkologicznymi i ich bliskich. W tym roku gościli oni w Pastorówce w Podlesiu.

– Najmłodsza uczestniczka marszu – dzielna Nikola ma dopiero 8 lat i towarzyszy swojej mamie, która zmaga się z chorobą nowotworową. Taka postawa budzi zachwyt, podziw i wielkie uznanie – mówią organizatorzy spotkania.

W czasie rozmów dzielono się doświadczeniami i przeżyciami związanymi z chorobami onkologicznymi, ale także radością, optymizmem i pragnieniem pełnego życia. Zwracano również uwagę na wielką rolę profilaktyki i potrzebę regularnych, okresowych badań diagnostycznych. Pamiętajmy, że wcześnie wykryty rak jest uleczalny.

– Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się znowu, aby promować radość życia oraz radzenie sobie w trudnych sytuacjach, które człowiek łatwiej przeżywa, gdy obok jest ktoś drugi, ktoś, kto go rozumie…. bliski. Dziękujemy Paniom za podzielenie się z nami odwagą i wolą życia. To naprawdę piękne i inspirujące spotkanie – podsumowują organizatorzy.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here