„Biskup polski na Siczy Kozackiej” do kupienia w MBP w Cieszanowie

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie prowadzi sprzedaż książki „Biskup polski na Siczy Kozackiej” Włodzimierza Osadczego. Publikację można nabyć w cenie 40 zł.

Książka to wywiad rzeka z bp. Marianem Buczkiem, emerytowanym ordynariuszem diecezji charkowsko-zaporoskiej. Opowiada on o sytuacji kościoła na Wschodzie – ziemiach, które w czasach ZSRR zostały zsowietyzowane, zateizowane i duchowo zniszczone. Porusza temat odradzania się Kościoła dzięki wzmożonej heroiczności i przywiązaniu do wartości i tradycji. Wspomina ludzi pielęgnujących wiarę w swoich sercach, ale także tych, którzy przekazywali ją z pokolenia na pokolenie. Wymienia księży i zakonników przyczyniających się do rozwijania Kościoła rzymskokatolickiego, nie tylko materialnie (budując czy odnawiając budynki kościelne) ale i duchowo.

Ponadto książka zawiera wiele prywatnych fotografii z archiwum bp. Mariana Buczka, przedstawiających Charków i ludzi tam mieszkających.

Dodatkowo Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie już dziś zaprasza na spotkanie z bp. Marianem Buczkiem, które odbędzie się 15 lipca.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here